REKLAMAKurza góra
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 maja 2023, 09:01 komentarzy 4

(Fot. ZK Iława.)

Jednym z wielu zadań policjantów w codziennej służbie jest ustalanie miejsca przebywania i zatrzymywanie osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Niektórzy poświęcają wiele energii, by skutecznie ukryć się przed funkcjonariuszami, natomiast inni spacerują sobie po mieście, zapominając o ciążącym na nich wyroku sądowym.


Jedni ukrywają się latami, zmieniając miejsce pobytu, posługując się fałszywymi danymi i co chwilę zerkając przez ramię, czy ktoś ich nie obserwuje. Inni czasami nawet nie mają świadomości, że przez niezapłacone grzywny lub niereagowanie na wezwania sądu znaleźli się na liście osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości... 


Kiedy przyszło zarządzenie o ustaleniu miejsca pobytu i osadzeniu w zakładzie karnym 67-latka, policjanci w pierwszej kolejności pojechali sprawdzić jego miejsce zamieszkania. Okazało się, że mężczyzna był w domu. Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca gminy Iława i przetransportowali go do więzienia, gdzie spędzi najbliższy rok za znęcanie się nad najbliższymi.

Tymczasem poszukiwanego 32-latka funkcjonariusze zauważyli podczas patrolu miasta, kiedy to spacerował po swoim podwórku. Policjanci codziennie zapoznają się z listą osób poszukiwanych i pamiętali, że mężczyzna nie stawił się w wyznaczonym terminie w zakładzie karnym. Dlatego zatrzymali go i przetransportowali do więzienia. Odbędzie tam karę 32 dni pozbawienia wolności za znieważenie funkcjonariuszy.

Natomiast 16-latek, który oddalił się z młodzieżowego ośrodka wychowawczego, został zatrzymany na jednej z ulic w Suszu. Funkcjonariusze wiedzieli, że młody mężczyzna szukany jest przez sąd rodzinny i nieletnich i gdy tylko go zauważyli, natychmiast go zatrzymali i przetransportowali do ośrodka znajdującego się na terenie województwa zachodniopomorskiego.

KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~pedałowcow do wora i do jeziora 4 2 dni temuocena: 100% 

  Ulat szykuj dziure

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ĆWIEKU 3 3 dni temuocena: 100% 

  Pdw ulacik pozdrów koszyka

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Luki 2 4 dni temuocena: 100% 

  Ulat cfel

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kaziipas 1 4 dni temuocena: 100% 

  Ulata zamknac

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMASzkoła2
Artykuł załadowany: 0.3806 sekundy