REKLAMAMartex2
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 maja 2023, 09:58 komentarzy 20

(Fot. Archiwum własne.)

To będzie już trzecia edycja Iławskiego Rajdu Samochodowego organizowanego w szczytnym celu pod hasłem „Jeziorak - Razem dla Autyzmu”. Co wiadomo o kolejnej odsłonie motoryzacyjnego wydarzenia, które przyciąga nad Jeziorak rajdowe załogi z regionu i Polski, ciesząc się jednocześnie dużym zainteresowaniem widowni? Przedstawiamy szczegóły.

Samochodowe wyścigi w samym centrum Iławy? Takie rzeczy tylko na Iławskim Rajdzie Samochodowym!

Organizatorzy z Lubawskiego Klubu Rajdowego już oficjalnie potwierdzają, że 3. edycję tego wydarzenia zaplanowali na niedzielę, 4 czerwca.

- Przygotowaliśmy dla Was tradycyjnie dwa odcinki specjalne, które zawodnicy pokonywać będą równolegle; łącznie to 14 km - mówi Marcin Turulski, prezes Lubawskiego Klubu Rajdowego. - Trasa w centrum Iławy, wiodąca m.in. ulicą Sobieskiego, się nie zmieni - w poprzednich latach była dobrze przyjmowana zarówno przez załogi rajdowe, jak i widzów. Natomiast wprowadziliśmy pewne modyfikacje do trasy na parkingu przy miejskim targowisku. Uprościliśmy ten OS na prośbę załóg, zmiany mają też związek z prowadzoną w tym miejscu inwestycją - budową ścieżki rowerowej - dodaje.

Zainteresowanie załóg rajdowym startem nad Jeziorakiem jest spore - chętni mogą kontaktować się z organizatorem za pośrednictwem mediów społecznościowych (kliknij tutaj, aby przejść do fanpage'a Lubawskiego Klubu Rajdowego) albo telefonicznie (669 480 668). Zapisy będą finalizowane w dniu imprezy w biurze zawodów na parkingu przy basenie miejskim (czynne od godziny 7:00). 

- Przypominamy, że aby uczestniczyć w naszych imprezach rajdowych, nie trzeba mieć "rajdówki". Na taką przygodę w amatorskich rajdach samochodowych nadają się też pojazdy cywilne - zaznacza Marcin Turulski. - Wymagany jest ważny przegląd techniczny pojazdu, prawo jazdy, OC i kask dla siebie i pilota - dodaje.

Wydarzeniu od pierwszej edycji przyświeca szczytny cel - okazanie solidarności z osobami żyjącymi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz z ich bliskimi.

- W tym roku idziemy o krok dalej i od każdej zgłoszonej załogi przeznaczamy 40 zł na finansowanie zajęć terapeutycznych "TUS" - treningu umiejętności społecznych dla dzieci ze spektrum autyzmu z powiatu iławskiego - podaje organizator. - Całkowity koszt zgłaszającej się załogi to 230 zł.

Wyścigi ulicami Iławy rozpoczną się około godziny 10:00.

Wkrótce jeszcze więcej informacji, w tym mapki odcinków specjalnych. Tymczasem rezerwujcie sobie czas w niedzielę, 4 czerwca!

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAskup złomu

20Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Bruno 20 2 dni temu 18:54ocena: 100% 

  super że coś takiego się dzieje w naszym mieście

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Boczek NW 19 4 dni temuocena: 6% 

  Mój kotek się boi

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~już się uwędziłeś? 18 3 dni temuocena: 100% 

  To rzuć mu kawałek boczku. Może mu przejdzie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ryczący rzęch ulgą w autyzmie? 17 4 dni temuocena: 46% 

  To już trzecia odsłona idiotyzmu zwalczania problemów osób z autyzmem za pomocą..wyścigu starych, kopcących i hałasujących rzęchów samochodowych ulicami centrum miasta w porze niedzielnej. Wymyślił ten kretynizm niejaki Turulski z... Lubawy, właściciel tamtejszego chyba warsztatu samochodowego i rzekomy fan wyścigów samochodowych, na których chyba nieźle zarabia bajerując naiwnych reklamodawców. Namówił do swego pomysłu mamusię pewnego chorego na autyzm chłopca z Iławy. I mamusia nagle uwierzyła, że jej autystycznemu dziecku, konieczna do poprawy jego stanu jest "rozrywka" w postaci obserwacji przejeżdżających obok ulicą ryczącego i kopcącego zaredzewiałego złomu, kiedyś samochodowego. Ktokolwiek coś wie o problemach osób autystycznych, to zdaje sobie sprawę, że to kompletna bzdura raczej poważnie im szkodząca. Ciekawe dlaczego władze miasta dają się ciągle nabierać na zupełnie nieetyczne zapędy organizatorów tej dętej imprezy? I dlaczego Turulski nie organizuje jej sobie w Lubawie?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~siara smoka z Wielkiej Żuławy 16 3 dni temuocena: 33% 

  jak się ma guzik do powiedzenia to się rzęzi SWE wkoło macieju jak ten rzęch 35-ty , powyżej i poniżej . A za chwilę będzie pierdził rzęchy SWE wkołomaciejowe , dęte i rozdęte z głowicy SWEJ uniwersyteckiej .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~to już jego "klasyka" gatunku 15 4 dni temuocena: 76% 

  Jak się nie ma nic do napisania i ma się kompletną pustkę we łbie, to się nieustannie zamieszcza na forach tego portalu bezsensowne, prymitywne i chamskie pierdoły jak te cztery niżej. A będzie za chwilę tego bełkotu o wiele więcej... A większość to wykwity kretynizmu jednego nawiedzonego maniaka o rozumku muszki plujki...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jak feniks z czekolady komorowskiego 14 4 dni temuocena: 44% 

  Dlaczego negujesz wszelkie typy aktywności ? Piłka nożna, strzelectwo sportowe, turystyka rowerowa, rajdy samochodowe, żeglarstwo... Wszystko "na NIE". Co z Ciebie za człowiek? Jak musi wyglądać Twoje życie? Jedź do lekarza, do Choroszczy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~FENIKS 13 4 dni temuocena: 42% 

  a powyżej dęty i rozdęty niezdrowo przejęty 35-ty w komentarzu SWYM .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~klepacz 12 4 dni temuocena: 50% 

  ryczący 35-ty niech nie straszy ptactwa w tuczarni , tylko niech pomyka zbierać SWY chrust

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do wszechżałosnego 35-tego 11 4 dni temuocena: 52% 

  oczywiście powyżej nasz znajomy SWY, SWEGO , TAMTEGO , i wstawił komentarza pomysłu SWEGO . ten mędrzec wie wszechwszystko , ale jego kłopotem jest to , że ma guzik do gadania i jest wszechśmieszny w komentowaniu SWYM .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do tego niżej 10 4 dni temuocena: 52% 

  To rób sobie chamie wyścigi zardzewiałego szrotu u siebie na prywatnym podwórku w bezludnej okolicy. Nawet w każdą niedzielę. Będziesz miał swoją ulubioną "rozrywkę". I nie obrzydzaj niedzieli innym ludziom, mieszkającym w centrum miasta, ryczącym hałasem i dodatkową porcją cuchnących spalin. Mają tego aż za dużo za swoimi oknami we wszystkie pozostałe dni tygodnia. Więc to może ty nie.... swoich chamskich i głupich bzdetów.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do ~ryczący rzęch ulgą w autyzmie? 9 4 dni temuocena: 53% 

  Nie p.ie.r.d.o.l farmazonów gościu, w Iławie mało się co dzieje ale narzekać jak ten rajd jest raz na rok, to jesteś pierwszy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ola 8 4 dni temuocena: 68% 

  Kto ten horror wymyślił?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Uta 7 4 dni temuocena: 63% 

  Autyzm i hałaśliwe wyścigi? Serio? To ma współgrać? Czy ludzie z autyzmem i rodzinami przyjdą się upajać warkotem silników?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jakub 6 4 dni temuocena: 50% 

  I znowu paraliż centrum miasta o hałasie już nie wspomnę , masakra jakaś jak by nie można było tego zorganizować w bardziej ustronnym miejscu!.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~łowca 5 4 dni temuocena: 82% 

  jakiś młodyś baranku poniżej takiś mundryś

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do ~Jakub 4 4 dni temuocena: 33% 

  Ale jak procesja na boże ciało i paraliżuje miasto to jest dobrze co, Tam hałas nie przeszkadza? Bo bozia idzie. Zrób rozbieg i baranka je.bni.j w sciane.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marek 3 4 dni temuocena: 56% 

  Sami się na wieś wyprowadźcie jak taki burdel wam odpowiada ! Mi osobiście też przeszkadza ten hałas i blokowanie głównej drogi miasta , tylko debil takie coś wymyślił a drugi wyraził na to zgodę !

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 2 4 dni temuocena: 38% 

  Wyprowadź się człowieku do lasu, będziesz miał cicho. Najlepiej nic nie robić, brak słów na takich ludzi

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~No tak... 1 4 dni temuocena: 41% 

  Przecież to niedziela. Weź dzieci koło galerii i pokaż im auta. A jak szukasz ciszy i spokoju to się na wieś przeprowadź.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.311 sekundy