REKLAMAZDZ
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 maja 2023, 14:35 komentarzy 5

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

36-letni mężczyzna został ukarany mandatem karnym za bezpodstawne wezwanie policji i angażowanie służb ratowniczych. Swoim zachowaniem wywołał niepotrzebne czynności. 


Policjanci przypominają! Na numery alarmowe dzwonimy tylko w uzasadnionych przypadkach, ponieważ nasze nieodpowiedzialne zachowanie może doprowadzić do tragedii. Osoba, która naprawdę potrzebuje pomocy, nie otrzyma jej, bo patrol policji lub karetka pogotowia do niej nie dotrze.


Ostatniej nocy (24.05.2023r.) ok. godz. 2:00 do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego zadzwonił mieszkaniec gminy Kurzętnik, który powiedział, że potrzebuje pomocy. Z uzyskanych informacji wynikało, że mężczyzna miał zażyć lekarstwa i chciał popełnić samobójstwo

Policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres. Okazało się, że ta interwencja była bezpodstawna. Opisana sytuacja nie miała miejsca, a 36-latek... chciał tylko sprawdzić, czy służby przyjadą udzielić mu pomocy.

Mężczyzna został ukarany przez funkcjonariuszy mandatem karnym w wysokości 500 złotych.


Pamiętajmy!

Na numery alarmowe dzwonimy tylko w uzasadnionych przypadkach. Za bezpodstawne wezwanie służb ratunkowych zgodnie z art. 66 Kodeksu wykroczeń sprawca podlega karze aresztu, karze ograniczenia wolności lub karze grzywny. Takie zachowania odciągają funkcjonariuszy od ważnych zadań. Policjanci zawsze reagują na każde zawiadomienie, więc reagują również na te fałszywe. Funkcjonariusze także informują o zdarzeniu inne instytucje. Przed wybraniem numeru alarmowego każdy powinien się zastanowić, czy sprawa, z którą dzwoni, wymaga interwencji policji, ponieważ wzywając bezpodstawnie służby ratunkowe, można przyczynić się do nieudzielenia pomocy innej osobie, która naprawdę takiej pomocy potrzebuje, a do której - w wyniku np. głupiego żartu - patrol nie dotrze.


KPP NML/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAikea

5Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~anty patola 5 9 miesięcy temuocena: 100% 

  Tak to jest jak się ulaty nudza

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Was 4 9 miesięcy temuocena: 100% 

  500 to mało. Nie starczy na opłacenie pracy ludzi zaangażowanych przez tego żartownisia.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mike 3 9 miesięcy temu

  500 to dostałem za to że trzymalem pustą butelkę hehe

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~krzysiek 2 9 miesięcy temuocena: 100% 

  Prawdziwy samobójca nigdy nie powiadamia służb, robi to potajemnie a ten który powiadamia to chce rozgłosu albo jest czubkiem.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lalala 1 9 miesięcy temuocena: 67% 

  Ulat

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4134 sekundy