REKLAMAKopaczewski3
REKLAMAOlszta

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Po ośmiu latach przerwy „Historia jednej ulicy” powraca na ulicę Sienkiewicza. Spacer po ulicy, od której w 2015 roku rozpoczął się trwający do dziś wieloletni cykl edukacyjnych wypraw po mieście, odbędzie się w niedzielę, 28 maja. Na spotkanie zapraszają Michał Młotek i Dariusz Paczkowski.

Tym razem zbiórka uczestników spaceru zaplanowana została na godzinę 15:00 w okolicach dworca Iława Miasto. Trasa spaceru będzie wiodła przez stadion, teren liceum, Skwer Żeromskiego, budynek sanepidu aż do okolic przystani „Pod Omegą”. Całość potrwa około jednej godziny.

– Pierwsze spotkanie w ramach „Historii jednej ulicy” miało miejsce 28 lutego 2015 roku właśnie przy ulicy Sienkiewicza – mówi Michał Młotek. – Chyba nikt wtedy nie zakładał, że będziemy kontynuować tę inicjatywę przez kolejnych 8 lat i że zyska ona w Iławie tak duże grono sympatyków.

Między jednym a drugim spotkaniem przy ulicy Sienkiewicza odbyło się aż 46 spotkań w ramach „Historii jednej ulicy”.

Warto dodać, że w niedzielnym spacerze udział weźmie Krzysztof Tomaszewski, nauczyciel historii w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego i autor książki „Dzieje Królewskiego Gimnazjum w Iławie”, który podzieli się z uczestnikami wyprawy swoją wiedzą o historii budynku liceum.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w czerwcu, lipcu i sierpniu, podobnie jak rok temu, odbędą się wyprawy na Wielką Żuławę.

Za organizacją pieszych spacerów po Iławie, które odbywają się pod szyldem Internetowego Muzeum Iławy – www.ilawasprzedlat.pl, stoją radni miejscy i miłośnicy Iławy Michał Młotek i Dariusz Paczkowski.

IMI/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAogłoszenie

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.548 sekundy