REKLAMAAldortax
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 maja 2023, 20:58 komentarzy 2
Przykładowa wizualizacja zadaszonego boiska wielofunkcyjnego.

Przykładowa wizualizacja zadaszonego boiska wielofunkcyjnego.

Gmina wiejska Iława znalazła się na liście beneficjentów rządowego programu "Olimpia", którego celem jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej.

Ze wsparciem z tego programu gminny samorząd ma zrealizować przedsięwzięcie pod nazwą "Budowa zadaszenia o stałej konstrukcji boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Ząbrowie". Przyznana dotacja opiewa na 1,820 mln zł.

Wśród podmiotów objętych dofinansowaniem z naszego regionu znalazły się ponadto:

 • Gmina Braniewo – "Budowa boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy Szkole Podstawowej w Szylenach" - 1,379 mln zł;
 • Gmina Elbląg  – "Budowa boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy Szkole Podstawowej w Węzinie" – 2,250 mln zł;
 • Gmina Lidzbark - "Budowa zadaszenia o stałej konstrukcji boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Lidzbarku" - 1,250 mln zł;
 • Bartoszyce - "Budowa zadaszenia o stałej konstrukcji boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 1 w Bartoszycach" – 1,370 mln zł;
 • Gmina Płośnica – "Budowa boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy Szkole Podstawowej w Wielkim Łęcku" – 2,165 mln zł.

f

Ogółem do samorządów w naszym regionie trafi z programu "Olimpia" ponad 10 mln zł. O przyznanych informacjach poinformował Wiceminister Aktywów Państwowych Andrzej Śliwka.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAikea

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~44-TY 2 9 miesięcy temu

  Jeśli Rząd daje forsę na sport, to też czeka na wyniki. Ale nie takie w gminne, a na arenach światowych. Sport owszem dla społećzenstwa konieczny ale w sensie aktywacji ruchowej społeczenstwa bo to prowadzi do lepszego zdrowia.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~flick 1 9 miesięcy temuocena: 100% 

  i znowu gmina, A gdzie miasto ? Wójcie proszę przeszkolić naszego Burmistrzdziecka.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3999 sekundy