REKLAMAprofi
REKLAMAPatrz

(Fot. OSP Susz.)

Duże straty po poważnym pożarze, do jakiego doszło w czwartek w Bronowie pod Suszem. W ogniu stanął tutaj duży budynek magazynowo-gospodarczy, w którym składowana była sucha trzcina.

Strażacy wyjechali na miejsce tego pożaru o godzinie 12:40.

- W momencie dojazdu na miejsce pierwszych zastępów już połowa budynku wewnątrz była objęta pożarem. Ogień pojawił się w hali, która częściowo jest murowana, a częściowo wykonana z płyt warstwowych, o stalowej konstrukcji dachu pokrytego blachą. Była tam składowana sucha trzcina - mówi st. kpt. Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Iławie. - Zagrożona była także druga połowa budynku, gdzie również przechowywano trzcinę, natomiast nikt nie potrzebował pomocy medycznej. 

W akcji gaśniczej wzięło udział 22 strażaków z trzech zastępów iławskiej JRG i 3 zastępów z miejscowych jednostek OSP. Działania na miejscu zdarzenia trwały 3,5 godziny.  

Według informacji nieoficjalnych straty będą liczone w setkach tysięcy złotych.

Przyczyna pożaru obecnie jest nieznana; dochodzenie w tej sprawie prowadzi policja w Iławie. W tym samym miejscu paliło się już w 2021 roku.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: OSP Susz.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAikea

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3736 sekundy