ZDZ
REKLAMAZielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 maja 2023, 14:47 komentarzy 6

(Fot. UG w Iławie.)

Beata Grzechnik, Bożena Lewandowska i Zdzisław Standarski - to trzy osoby uhonorowane „Laurami Gminy Iława” na dzisiejszej - uroczystej i absolutoryjnej - sesji Rady Gminy Iława.

Okazją do przyznania i wręczenia wyróżnień jest obchodzony corocznie 27 maja, uchwalony przez Sejm RP w 2000 roku Dzień Samorządu Terytorialnego. Upamiętnia pierwsze wybory samorządowe z 27 maja 1990 roku.


Poniżej przybliżamy sylwetki osób, które w tym roku - z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego - uhonorowane zostały "Laurami Gminy Iława".


Pani Beata Grzechnik – pełni funkcję sołtysa sołectwa Wola Kamieńska już od ponad 12 lat, działając na rzecz społeczności lokalnej. Od 9 lat jest również przedstawicielem sołtysów. W 2016 roku została laureatką ogólnopolskiego konkursu „Sołtys Roku 2016” oraz Super Sołtys Powiatu Iławskiego. Pani Beata od 2018 roku jest także Radną Rady Gminy Iława oraz Przewodniczącą Komisji Skarg Wniosków i Petycji i jako przedstawiciel władzy lokalnej wykonuje swoje obowiązki, kierując się dobrem wspólnoty samorządowej. Działa również społecznie, już od ponad 13 lat jako Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Wola Kamieńska, wspiera społeczną aktywność, przyczynia się do tworzenia tożsamości środowiskowej mieszkańców, współdziała z organizacjami społecznymi, samorządem terytorialnym i innymi instytucjami, inicjuje i organizuje działalność kulturową, sportową i rekreacyjną wśród mieszkańców.

Pani Bożena Lewandowska – dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Wikielcu, która stanowisko dyrektora piastuje od początku powstania szkoły w Wikielcu, czyli od 1 września 2007 roku. Wcześniej, to jest od 1 września 1997 r. do 31 sierpnia 2007 r., kierowała Samorządową Szkołą Podstawową w Karasiu. Pani dyrektor w rzetelny i odpowiedzialny sposób wykonuje obowiązki związane z powierzonym jej stanowiskiem. Zapewnia uczniom niezbędne warunki do ich rozwoju, dba o pozytywny wizerunek szkoły w środowisku lokalnym. Podejmuje wszelkie działania mające na celu poprawę i rozwój infrastruktury niezbędnej do realizacji zadań w obszarze edukacji, sportu i kultury. Za działalność dydaktyczno-wychowawczą i działania na rzecz oświaty i kultury wielokrotnie nagradzana i odznaczana. Od 1993 roku jest współorganizatorem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie gminy Iława.

Pan Zdzisław Standarski – wieloletni pracownik Urzędu Gminy w Iławie, który zajmuje się sprawami budownictwa i utrzymania mienia komunalnego. Pan Zdzisław to pracownik z ponad 47-letnim doświadczeniem zawodowym, od 27 lat związany jest z gminą Iława. Swoje obowiązki służbowe wykonuje wyjątkowo sumiennie i z ogromnym zaangażowaniem. Kieruje się poczuciem odpowiedzialności i lojalności wobec interesantów i przełożonych. Wzorowo wykonuje obowiązki wynikające z pracy zawodowej, wykonując zadania publiczne, służące wspólnocie samorządowej oraz indywidualnym interesom mieszkańców. Prowadził i nadzorował wiele inwestycji budowlanych takich jak budowy i rozbudowy szkół, świetlic wiejskich, budynków komunalnych, stacji uzdatniania wody, jak również wiele drobnych inwestycji, które znacząco wpłynęły na rozwój gminy Iława.

Na podstawie informacji Urzędu Gminy w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: UG w Iławie.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAPellet

5Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Mieszkaniec 5 10 miesięcy temuocena: 67% 

  A pani sołtys woli Kamieńskiej za co dostała (...) Panie wójcie kupię od pana te mieszkanie za te 2 000 za metr kwadratowy co pan ma w oświadczeniu majątkowym albo od pani Grzechnik za 3000 za metr

  Edytowany: 10 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 4 10 miesięcy temuocena: 0% 

  Tutaj jest cenzura tu nie można wszystkiego pisać

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gminny 3 10 miesięcy temuocena: 100% 

  Ten wójt to się zatrzymał w czasach komuny.Tylko wręcza i wręcza...Polska wieś.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mokry 2 10 miesięcy temuocena: 100% 

  A gdzie zdjęcie ze Standarskim?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławiak 1 10 miesięcy temuocena: 70% 

  Panie Wójcie, marynarkę mamy rozpiętą tylko gdy siedzimy... tyle lat funkcja reprezentacyjna, nie przystoi tak się zapominać...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.5254 sekundy