REKLAMAT-mobile
REKLAMAAldortax
wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 maja 2023, 09:50 komentarzy 2
Agata Topolewska na zdjęciu z synem.

Agata Topolewska na zdjęciu z synem. (Fot. Info Iława.)

Nastrojowe zachody słońca i niebiańskie plaże, bogato kwitnące kwiaty i soczysta zieleń - barwy i kompozycje, które przywodzą na myśl letni wypoczynek, odprężenie i beztroskę... Właśnie taką atmosferę tworzą prace, które zaprezentowała podczas sobotniego wernisażu "Obietnica lata" w stworzonej przez siebie Przystani Artystycznej malarka z Iławy Agata Topolewska.

Wiele z prac składających się na otwartą 27 maja wystawę to nowe obrazy, które powstały w maju - miesiącu, który Agata Topolewska może zaliczyć do szczególnie twórczych. To m.in. krajobrazy pokazujące wakacyjne plaże, ale też barwne, abstrakcyjne kompozycje z bliskimi malarce motywami florystycznymi.

"Obietnica lata" w iławskiej Przystani Artystycznej.

Ilość zdjęć 33

Prace wypełniły obszerną przestrzeń Przystani Artystycznej w Galerii Jeziorak, z którą Agata Topolewska związała się, już od jakiegoś czasu prowadząc tutaj warsztaty artystyczne i prezentując prace - i to nie tylko malarstwo, bo także ogromną mandalę - zespołową pracę stworzoną z udziałem około tysiąca osób - która ozdobiła centralną przestrzeń na pierwszym piętrze, pod sufitem galerii. 

A wczorajszy wernisaż to było właściwie artystyczne "dwa w jednym", bo poza prezentacją prac odbył się jeszcze koncert. Wystąpił pianista z Trójmiasta Mirosław Duda, a także uczniowie iławskiej szkoły muzycznej: Basia Pogodowska, Pola Pogodowska i Luiza Stendera oraz zespół muzyczny z iławskiej SP1 w składzie: Magdalena Kawala (nauczycielka), Jakub Kowalkowski, Filip Romanowski.

Więcej na zdjęciach i nagraniu.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAgeodeta
REKLAMAprofi

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.9081 sekundy