REKLAMApluszak
REKLAMAenerga

(Fot. Info Iława.)

Wyjątkowo kameralny charakter miał koncert, jaki w piątek, 27 maja zorganizował w iławskim Centrum Aktywności Lokalnej zespół Iława Gospel Singers.

Miał formułę "domówki" - było to spotkanie w nieformalnej atmosferze, a dla gości nie zabrakło poczęstunku.

Jak mówił Michał Wróblewski, dyrygent IGS, chór od jakiegoś czasu korzysta z gościnności CAL-u, odbywając tutaj liczne próby. Dlatego właśnie członkowie zespołu czują się tutaj niemal jak we własnym domu i stąd pomysł na organizację kameralnego muzycznego wieczoru właśnie w formie "domówki". 

Na występ rozeszły się wszystkie wejściówki. Nie zabrakło sympatyków iławskich "Gospelsów", przybyli też przedstawiciele lokalnej władzy: Bernadeta Hordejuk - Przewodnicząca Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Marek Polański - Wicestarosta Powiatu Iławskiego, Burmistrz Iławy - Dawid Kopaczewski, Dorota Kamińska - I Zastępca Burmistrza Miasta Iławy i Michał Młotek - Przewodniczący Rady Miejskiej w Iławie. 

Nie zabrakło niespodzianki: była nią przedpremierowa prezentacja teledysku do utworu „Amazing Grace” w aranżacji Michała Wróblewskiego, którym Iława Gospel Singers wyśpiewali sobie zwycięstwo w „European Gospel Festival - Montegrotto Terme 2022” we Włoszech. W sobotę klip będzie już dostępny publicznie.

- Wszystkim, którzy przyjęli nasze zaproszenie na Kameralny Wieczór Gospel z IGS, z całego serca dziękujemy! - podsumował zespół. - Nie sądziliśmy, że to będzie aż tak dobry wieczór. W założeniu, poza muzyką gospel i niesieniem jej przesłania, miał on stworzyć domową, wręcz rodzinną atmosferę, w której jest czas na radość, wzruszenia, rozmowy ważne i zabawne, na refleksję i nutę szaleństwa, na bycie razem... Czujemy, że tak właśnie było! Dziękujemy Najwyższemu, że dał nam tylu życzliwych ludzi, przyjaciół, że pozwolił nam się spotkać i tak cudownie zatroszczył się o wiele szczegółów, o które my już nie byliśmy w stanie... 

Zespół liczy, że to nie ostatnie tego typu spotkanie z publicznością.

Tekst i zdjęcia: Info Iława.

Kameralny muzyczny wieczór z Iława Gospel Singers.

Ilość zdjęć 34

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAgeodeta
Swojak

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.5502 sekundy