REKLAMAgolebi dwor2
ZDZ
wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 maja 2023, 11:47 komentarzy 6

(Fot. kadr z nagrania.)

27-letni mężczyzna kierujący Hondą CBR 600 wyprzedzał inne pojazdy w miejscu, gdzie jest zakaz wyprzedzania. Jadący za nim policjanci chcieli go zatrzymać, ten obejrzał się tylko za siebie i - widząc niebieskie sygnały -  zaczął uciekać, stwarzając zagrożenie w ruchu. Łącznie, gdyby miał prawo jazdy, swoim "rajdem" przez miasto uzbierałby 197 punktów karnych! Policjanci ukarali go mandatami i - tu uwaga - na kwotę 35 650 złotych!

Cała sytuacja swój początek miała miejsce w czwartek (25.05.2023 r.) przy ul. Steffena w Pasłęku. Policyjny patrol zauważył żółty motocykl, którym dość dynamicznie poruszał się mężczyzna. Gdy zauważyli, jak wyprzedza inne pojazdy, postanowili zatrzymać go do kontroli. On natomiast miał zupełnie inny pomysł… Mężczyzna, aby uniknąć kontroli, przyspieszył, zaczął wyprzedzać inne auta, omijał przejścia dla pieszych, przejeżdżając ich lewą stroną. Wielokrotnie wymuszał pierwszeństwo na innych kierujących. Później w rozmowie z policjantami przyznał się, że przez chwilę w terenie zabudowanym jechał prawie 200 km/h.

Na chwilę 27-latkowi udało się zgubić patrol, który za nim jechał, ale… chwilę później policjanci byli już pod domem mężczyzny. Zatrzymany przyznał się do tego, że uciekał motocyklem, który zaraz po tym schował w swoim garażu. Był trzeźwy. Powód niezatrzymania się do kontroli był prozaiczny. 27-latek nie posiadał uprawnień do kierowania i chciał w ten sposób uniknąć kary.


Teraz za niezatrzymanie się do kontroli odpowie przed sądem. Za popełnione wykroczenia otrzymał mandaty w ilości 20 sztuk na łączną kwotę 35 650 zł. Gdyby miał prawo jazdy, na jego konto wpłynęłoby 197 punktów karnych. Za niezatrzymanie się do kontroli może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.


KWP w Olsztynie/red. kontakt@infoilawa.pl.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK

6Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~ancychryst_1 6 3 miesiące temu

  miota nim jak szatan! :o

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xv 5 3 miesiące temuocena: 10% 

  Należy zmienić rząd bo jest miłosierny i źle na tym wyjdzie. Te 35 kawałków to powinno być za samą jazdę i ucieczkę. Codziennie gdziś niedaleko Iławy jest wypadek.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~No bullshit pls 4 3 miesiące temuocena: 100% 

  Ten rząd nieraz zaostrzał kary. Nie kojarzę by poprzedni też tak bardzo zaostrzali lub mieli tak niemiłosiernego prokuratora generalnego. Możesz nie lubić rządu, ale tutaj akurat kulą w płot.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~A. Gentura 3 3 miesiące temuocena: 100% 

  Co mają w głowie tacy ludzie. Czuję strach o moich bliskich wiedząc, że są na drogach tacy ułani bez uprawnień...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 2 3 miesiące temuocena: 80% 

  Trzymam kciuki ażeby wyegzekwowano te pieniążki od pirata.Oczywiście w to nie wierzę...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Franek 1 3 miesiące temuocena: 70% 

  Za taką kwotę, jak nie zapłaci to będzie miał baaaardzo dużo godzin prac społecznych albo nie taki krótki pobyt w zakładzie karnym :D. Brawo Policja

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAmodera
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAbako2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4509 sekundy