REKLAMAfredom
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 czerwca 2023, 09:21 komentarzy 1

(Fot. policja.pl.)

Bardzo różne są okoliczności, w jakich policjanci zatrzymują osoby, o które upomina się wymiar sprawiedliwości... Tym razem poszukiwany wpadł po tym, jak późnym wieczorem, wraz z kolegami, wędrował drogą, nie posiadając elementów odblaskowych.

Poza obszarem zabudowanym i po zmroku są one obowiązkowe.

Dlatego kiedy w czwartek, 31 maja, kilka minut przed godziną 23:00 policjanci patrolujący teren gminy Kisielice zauważyli trzech mężczyzn, którzy szli drogą, nie posiadając elementów odblaskowych, przez co stwarzali zagrożenie w ruchu drogowym, zatrzymali się i podjęli wobec nich interwencję.

- Policjanci w trakcie czynności wylegitymowali mężczyzn, a także sprawdzili ich w policyjnych systemach - wymienia czynności st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Iławie. - I tak okazało się, że jeden z nich dodatkowo jest poszukiwany przez iławski sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. 

27-latek został przetransportowany do więzienia, gdzie posiedzi 90 dni. Natomiast jego koledzy zostali pouczeni. Funkcjonariusze w trosce o ich bezpieczeństwo odwieźli też mężczyzn do miasta, po czym ci rozeszli się do swoich domów.


Zgodnie z polskim prawem każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.


KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAprofi

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Żule PL 1 ponad rok temu

    Niedzial band

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3886 sekundy