REKLAMARafał Ryszczuk
REKLAMApluszak

(Fot. UG w Iławie.)

- Po raz kolejny mamy powody do dumy i radości! - ogłasza Urząd Gminy w Iławie. Podczas 11. edycji kongresu Perły Samorządu zorganizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna, który odbył się w 1 czerwca 2023 r. w Gdyni, Gmina Iława odniosła spektakularny sukces. Zajęła dwa pierwsze miejsca: w kategorii Gminy wiejskie oraz w kategorii Włodarz. Gminę Iława reprezentowali wójt Krzysztof Harmaciński oraz jego zastępca Andrzej Brach.

I miejsce w kategorii Włodarz zajął Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński. Warto podkreślić, że jest to już ósme jego zwycięstwo w rankingu Perły Samorządu. Kapituła konkursu doceniła zdolności menedżerskie oraz działania, jakie podjął włodarz znacznie wykraczające poza standardowe obowiązki wynikające z przepisów prawa.

Podkreśliła również zwiększenie aktywności mieszkańców i wspieranie społeczeństwa obywatelskiego. Zauważona została również skuteczność wójta w pozyskiwaniu zewnętrznych źródeł finansowania i prowadzenia inwestycji w trudnych czasach oraz racjonalne zarządzanie finansami gminy. A także rekordowy poziom inwestycji na przestrzeni ostatnich 25 lat. 

Również w kategorii Gminy wiejskie Gmina Iława nie miała konkurencji i zajęła I miejsce. W tej kategorii oceniane było m.in. działanie na rzecz mieszkańców związane z rozbudową infrastruktury oświatowej, opiekuńczej i wychowawczej. Innowacyjne działania w zakresie cyfryzacji (e-usługi, e-urząd), w zakresie polityki senioralnej, pomocy osobom niepełnosprawnym, zagrożonym wykluczeniem społecznym oraz wsparcie dla uchodźców. 

Miano Pereł Samorządu należy się tym, którzy nie tylko doskonale realizują powierzone prawem zadania, ale też w inspirujący i ambitny sposób odnoszą się do kluczowych wyzwań społecznych, środowiskowych i demograficznych, a w efekcie zapewniają lokalnym społecznościom wyjątkową jakość życia.

Wśród wyróżnionych znaleźli się przedstawiciele samorządów z Gdańska, Gdyni, Poznania, Łodzi, Krakowa i wielu innych. Warto również zaznaczyć, że o wynikach rankingu decyduje niezależna kapituła, a sam udział w konkursie jest bezpłatny.

Publikacja Urzędu Gminy w Iławie.

REKLAMAskup złomu
REKLAMAmodera
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAbako2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3099 sekundy