REKLAMAT-mobile
REKLAMAZielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 czerwca 2023, 12:06

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Kolejowa spółka PKP Intercity przedstawiła plany na wakacje 2023. Nie brakuje korzystnych propozycji dla tych wszystkich, którzy latem planują podróżować pociągiem z i do Iławy.

Będzie ponad 30 par połączeń Warszawy z Trójmiastem. Na sezon letni wrócą też bezpośrednie połączenia z Zakopanem. 

Pasażerowie z Warszawy będą mieć do dyspozycji aż 33 pary połączeń z Trójmiastem dziennie, czyli o 7 więcej niż przed wakacjami i 3 więcej, niż w analogicznym okresie przed rokiem. Ponadto od 22 czerwca, na sezon letni, wrócą bezpośrednie połączenia do Zakopanego. 

- Podróżni z Warszawy będą mogli skorzystać z pociągu EIC Tatry oraz IC Karłowicz, jak również z kursujących w relacji Gdynia – Zakopane – Gdynia składów TLK Karpaty i TLK Małopolska. Pierwszy z pociągów pojedzie trasą przez Częstochowę, a drugi przez Włoszczowę Północ - podaje PKP Intercity. 

Podróżni jadący do "zimowej stolicy Polski" nie będą mogli jeszcze korzystać ze stacji Zakopane, a ze specjalnej stacji tymczasowej Spyrkówka. Wszystko ze względu na intensywne prace modernizacyjne na linii kolejowej Kraków – Zakopane, które objęły remont torowiska na stacji Zakopane. Prace modernizacyjne linii do Zakopanego trwają etapami, tak by zapewnić podróżnym możliwość bezpośredniego dojazdu zarówno w sezonie zimowym, jak i letnim. Efektem inwestycji ma być skrócenie czasu podróży o ponad godzinę.


Wakacyjny rozkład jazdy pociągów wchodzi w życie już w niedzielę, 11 czerwca. Przed podróżą warto sprawdzić, czy na naszej trasie nie zaszły zmiany!


Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAprofi

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3966 sekundy