ZDZ
REKLAMACastrorama
wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 czerwca 2023, 09:52
Marek Bagan z Gałdowa w walce z ciężką chorobą nie jest sam. Kolejne osoby, kolejne grupy włączają się w trwającą akcję pomocy, a nawet organizują kolejne inicjatywy.

Marek Bagan z Gałdowa w walce z ciężką chorobą nie jest sam. Kolejne osoby, kolejne grupy włączają się w trwającą akcję pomocy, a nawet organizują kolejne inicjatywy. (Fot. OSP Susz.)

Charytatywny mecz, motoryzacyjny spot w szczytnym celu, internetowy bazarek - kolejni mieszkańcy nie tylko włączają się w trwającą akcję pomocy na rzecz walczącego z nowotworem druha OSP, ale i organizują kolejne charytatywne inicjatywy.

Na charytatywny mecz zaprasza Unia Susz, na charytatywny zlot - grupa The Bimmers, a internetowy bazarek założyła iławianka Kamila Gurowska.

Mało kogo pozostawia obojętnym nagła i ciężka choroba Marka Bagana z Gałdowa w gminie Iława. Mąż i ojciec dwójki dzieci, opiekun niepełnosprawnego brata, oddany druh dwóch lokalnych jednostek OSP: w Gałdowie i Jakubowie Kisielickim, człowiek, o którym znajomi mówią, że można zawsze na niego liczyć, zachorował na złośliwy nowotwór jelita grubego i toczy teraz być może najważniejszą walkę w swoim życiu. 

- Marek rozpoczął kosztowne leczenie, wymagające dojazdów na wizyty lekarskie, wykupienia odpowiednich leków oraz stosowania zaleconej diety. Choroba osłabiła go fizycznie na tyle, iż ma trudności z codziennym wykonywaniem wymagającej dużego wysiłku pracy drwala. W związku z tym sytuacja finansowa staje się każdego dnia coraz trudniejsza, a ciężar utrzymania całej rodziny spadł w głównej mierze na małżonkę Anetę - podał Arkadiusz Frankiewicz, druh OSP, którzy założył zbiórkę na rzecz kolegi w strażackim mundurze.

Jak przyznaje, Marek zawsze wyróżniał się nie tylko jako druh OSP, ale też wyjątkową troską i odpowiedzialnością za najbliższych:

Zawsze pierwszy do wejścia do działań, a także w pierwszym szeregu na rozmaitych szkoleniach. Jako głowa rodziny był głównym źródłem jej utrzymania, a także opiekował się dorosłym niepełnosprawnym bratem oraz mieszkającym z nim tatą.

Natomiast Kamila Gurowska, założycielka internetowego bazarku na rzecz ochotnika, tak przybliża jego sylwetkę:

Każdy, gdy o nim słyszy, mówi to samo: zawsze pomocny, zawsze uśmiechnięty. I taki właśnie jest. Zawsze gotowy, by nieść pomoc potrzebującym, niejednokrotnie narażając swoje własne zdrowie i życie. Jest także szczęśliwym mężem i ojcem dwójki dzieci. I naprawdę uśmiech to jego znak rozpoznawczy.

Organizatorka bazarku zachęca wszystkich:

Robimy wiosenne porządki w domu, na pewno macie coś, co jest Wam już niepotrzebne, a komuś się może przydać. Na przykład przeczytana książka zalegająca na półce, nowa sukienka czekająca na zmianę Waszego rozmiaru ;-), kwiat, figurka. Gdy tylko takie domowe i ogródkowe rzeczy zlokalizujemy, to wystawiamy na bazarku. Ucieszą nabywcę i ucieszą Pana Marka, który dzięki temu będzie mógł się skupić na zdrowieniu, a nie na pieniądzach.

Wystawiajcie, kupujcie, udostępniajcie. Razem damy radę!


Facebookowy bazarek na rzecz Marka Bagana znajdziecie pod tym linkiem.


Przybywajcie też na charytatywny mecz - zaprasza Unia Susz, która na stadionie przy ulicy Leśnej już 3 czerwca o godzinie 16:00 zmierzy się z Constractem Lubawa. Jak zapowiadają gospodarze:

Podczas meczu będziemy prowadzić zbiórkę pieniędzy na wsparcie leczenia druha OSP Marka Bagana, który toczy właśnie walkę z nowotworem. Marek potrzebuje naszego wsparcia. Nigdy nie zawahał się, pełniąc służbę w straży - teraz my nie zastanawiajmy się i pomóżmy. Musimy pokazać na Leśnej wielkość naszych serc.

Na akcję przyjadą z nami strażacy z OSP Susz. Będą nas wspierać i zbierać pieniądze dla swojego kolegi. 

A to jeszcze nie koniec, bo the Bimmers, lokalna grupa miłośników motoryzacji, organizuje drugi w swojej historii charytatywny spot - tym razem właśnie na rzecz Marka Bagana. Na zbiórkę przekaże 100% dochodu z imprezy.

- Wiele z Was pyta nas o naklejki - mamy je do rozdania za symboliczną (minimum) dychę do puszki, do której będziemy zbierać pieniądze dla strażaka Marka - podają The Bimmers. - Zauważyliśmy też spore zainteresowanie licytacjami, więc będziemy mieli dla Was kilka specjalnych rzeczy i nie tylko! Jeżeli masz coś, co zmotoryzowani mogliby wylicytować 10 czerwca, to daj znać w prywatnej wiadomości! Niespodzianek nie zabraknie, także koniecznie bądź z nami w sobotę, 10 czerwca o 20:00 (dokładną lokalizację podamy o 19:30).


Zrzutka na rzecz Marka trwa cały czas pod tym linkiem.


Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK
Swojak

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.6204 sekundy