REKLAMAAldortax
REKLAMApluszak
wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 czerwca 2023, 10:48 komentarzy 1
Ewa Wiśniewska Orlicka przyjmuje gratulacje od Zastępcy Burmistrza Iławy Doroty Kamińskiej.

Ewa Wiśniewska Orlicka przyjmuje gratulacje od Zastępcy Burmistrza Iławy Doroty Kamińskiej. (Fot. UM w Iławie.)

"Cztery ściany" - wernisaż wystawy pod taką nazwą w piątek, 2 czerwca otworzył nowy sezon letni w Galerii Twórców SART na ulicy Niepodległości w Iławie.

Ten wieczór z malarstwem to było spotkanie z twórczością czterech malarek: Magdaleny Zelmańskiej, Kamili Czarneckiej, Ewy Wiśniewskiej Orlickiej i Sylwii Ciećko.

Magdalena Zelmańska

Wolna dusza z milionami pomysłów. Zakochana w każdej formie artystycznego wyrazu już od najmłodszych lat. Urodzona w Gdańsku, wychowana w gorącej Italii, gdzie rozpoczęła przygodę z muzyką i przez kolejne lata grała na trąbce w orkiestrach.

Samouk, wyznawczyni hasła "malować może każdy", w ciągłym biegu w poszukiwaniu nowych sposobów kreacji, a najlepiej kilku na raz. Malarstwo jest dla niej jednym ze sposobów na ekspresję wewnętrznych uczuć, a pędzel narzędziem kojącym serce. 

Każdy obraz powstał z zakodowaną intencją. Najczęściej zdrowienia i rozwoju duszy, ale i stabilności finansowej, emocjonalnej, siły, odwagi, czy też spokoju lub szczęścia. 

Maluje mieszanymi technikami.

Kamila Czarnecka

Znana twarz  "Margaretki" - na co dzień realizuje swoje pasje w dziedzinie florystyki oraz dekoracji ślubnych. 

Aktywna na wiele sposobów, malarstwo traktuje jako dobry sposób na relaks i odprężenie. Nie boi się artystycznych wyzwań. W jej portfolio zobaczymy lekkie pastelowe krajobrazy, zwiewne postacie, martwą naturę, jak i wielkoformatowe murale. 

Ewa Wiśniewska Orlicka

Olsztynianka z urodzenia wybrała wieś, bliskość przyrody do zamieszkania. Bardzo skromna, a wielka artystka. Reżyserka teatrów amatorskich, wieloletnia dyrektor olsztyńskiego domu kultury, organizatorka wielu imprez kulturalnych. Dziś już na emeryturze. Znajduje czas na malarstwo, rękodzieło, warsztaty. W swoich pracach przemyca interesujące ją tematy. Zwłaszcza związane z ekologią, ochroną środowiska. I prace w tym nurcie zobaczycie na wystawie.

Sylwia Ciećko

Urodzona w 1993 r. w Iławie. Ukończyła Wydział Sztuki w Olsztynie na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Dyplom magisterski uzyskała w pracowni multimedialnej dr. hab. Antoniego Grzybka. 

Zajmuje się grafiką komputerową (plakat artystyczny, grafika użytkowa), fotografią i malarstwem (akryl, akwarela, techniki mieszane). 

Do aktualnej wystawy inspiracją jest malarstwo dawnych mistrzów w prostej graficznie formie.

Sylwetki malarek za Stowarzyszeniem SART.
Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Urząd Miasta w Iławie i Stowarzyszenie SART.

"Cztery ściany" obejrzysz w Galerii Twórców SART w Iławie.

Ilość zdjęć 15

REKLAMATom-bet

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Lupus 1 3 miesiące temu

    Najciekawszy jest "biały koń w objęciach dzikości" Tu należy się nie tylko nagroda a uznanie obrazu jako dzieło sztuki

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAmodera
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAbako2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6759 sekundy