REKLAMAzoomi
REKLAMAZielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 czerwca 2023, 10:08 komentarzy 61
Akt wandalizmu na ścieżce nad rzeką Iławką w Iławie.

Akt wandalizmu na ścieżce nad rzeką Iławką w Iławie.

Wandalizm to jeden z najpoważniejszych problemów w ogólnodostępnej przestrzeni i - niestety - nie ma niego prostej rady... W Iławie ofiarą osób, które z niezrozumiałych dla większości względów niszczą publiczną infrastrukturę, padły ostatnio atrakcje znajdujące się przy ścieżce pieszo-rowerowej nad rzeką Iławką.

To wciąż relatywnie nowa inwestycja, a jej poszczególne elementy jeszcze długo mogłyby cieszyć użytkowników. Mogłyby - gdyby nie wandale.

- Serce pęka, a jeszcze chwilkę temu na tej trasie wszystko było w idealnym stanie… - pisze Czytelniczka, która nadesłała zdjęcia uszkodzonych elementów tutejszej infrastruktury.

Chodzi o napisy naniesione na tablice: edukacyjną oraz kolejną - służącą do wykonywania pamiątkowych zdjęć ze zwierzęcymi motywami. Uszkodzono również dendrofon - brakuje jednego z elementów.

Czy te zniszczenia już są znane administratorowi, czy sprawa została zgłoszona na policję? Czy jest szansa, że monitoring uchwycił sprawców? To pytania, które w tej przykrej sprawie skierowaliśmy do Urzędu Miasta w Iławie.

Poprosiliśmy również o wycenę dokonanych szkód. Na odpowiedź czekamy; do tematu wrócimy.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: nadesłane.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAprofi

61Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Lupus 61 11 miesięcy temu

  NIEDALEKO BAZGROŁÓW NA WIELKICH PLANSZACH, JEST WMONTOWANY METALOWY PAJĄK. I ZASTANAWIAŁEM SIĘ JAK GO WYRWAĆ Z ZIEMI. MYŚLĘ, ŻE IŁAWSKA BANDZIORNIA DA SOBIE RADĘ. I ZAROBIĄ JESZCZE NA NIEJEDNĄ FLACHĘ, GDYŻ SĄDZĘ IŻ TEN PAJĄK JEST Z BRĄZU, ALBO SIĘ MYLĘ. IDŹCIE TO ŻELAZNE STWORZENIE ZOBACZYĆ. I PILNUJCIE DZIEŃ I NOC. ŻADNA BOWIEM KAMERA NIC NIE DAJĘ, BO BANDZIORNIA PRZYJDZIE POD PRZYKRYWKĄ JAK UBECJA. NO....!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~seweryn 60 11 miesięcy temuocena: 100% 

  poczekajmy na kolejne komentarze dętego z rozdętymi półkulami .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Melon 59 11 miesięcy temuocena: 69% 

  Wilk czy pies zresztą różne nacje zwierząt zaznaczają swoje rewiry w tym przypadku ten gatunek ciężko nawet do człowieka dopisać gdyż i tak jest już na wymarciu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Syrene w 58 11 miesięcy temuocena: 100% 

  och dzięki ci imbecylu poniższy , za jakże cenne wskazówki . Piszesz , że jesteś podobny do debilnego pawiana i że jesteś skończonym idiotą i matołkiem . To w końcu jakieś konstruktywne wnioski pojawiły się w twych rodęztych półkulach .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do tego podwójnego niżej 57 11 miesięcy temuocena: 40% 

  Ty pocieszny kretynie całkowicie marnujesz się na tutejszych forach. Powinieneś raczej zatrudnić się jako klaun w cyrku, gdzie publika zrywałaby boki po twoich występach. Czytałbyś jej po prostu swoje debilne tekściki. Cyrki przeżywają obecnie kryzys, ponieważ z powodów etycznych wycofywane są z nich zwierzęta. Ale ty imbecylu, mógłbyś z powodzeniem zastąpić nawet całe stado hasających pawianów. I dzięki, ze byłeś uprzejmy przypomnieć Czytelnikom słowa trafnej charakterystyki twojej niezbyt rozgarniętej umysłowości. Sam także chyba z nią się zgadasz, skoro z taką satysfakcją pośpiesznie ją cytujesz, I już na koniec-jesteś naprawdę rzadko spotykanym egzemplarzem skończonego, wręcz wzorcowego idioty. Tylko nie wiadomo, czy Ziemia Iławska powinna być dumna, że akurat taka sztuka jak ty jej się trafiła. PS. Słowa tej oceny twojej osobowości także możesz wiele razy zacytować w dowolnym miejscach. A nawet wypisać je sobie na czole dla szerszej autoreklamy. Pozdrawiam cię czule matołku...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~seweryn 56 11 miesięcy temuocena: 55% 

  to powiedz histeryku 35-ty gdzie i kiedy użyłeś słów następujących : "nomen omen o dziwo rzekomym" ,,,,,, i wyjaśnij nam jaki to ma wpływ na pewien problem w krajach beneluxu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a twe posty są na poziomie uniwersyteckim 55 11 miesięcy temuocena: 55% 

  skróty wpisu poniższego : " debilne i chamskie wykwity twojej przegniłej prymitywne. Osiągają w porywach poziom umysłowy co najwyżej tasiemca , kretyństwem i ordynarnością , beczce kiszonych głąbów kapuścianych " i tak oto impotent twórczy robi sobie reklamę histeryczną . cembał tak dęty jak ten smok z wyspy .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a u ciebie niżej ciągle bez różnicy 54 11 miesięcy temuocena: 60% 

  Z kolei debilne i chamskie wykwity twojej przegniłej i nieużywanej nigdy dotychczas mózgownicy, są zawsze tak samo prostackie i prymitywne. Osiągają w porywach poziom umysłowy co najwyżej tasiemca uzbrojonego, zamieszkującego "ekskluzywne" lokum w końcowym odcinku jelita grubego. I może, ku zadowoleniu Czytelników, daruj już sobie twoje nieustanne "piardy" czy "pierdzielenie". Wymyśl już wreszcie coś bardziej atrakcyjnego, bo te "komplementy" już mocno zalatują zgnilizną. Co prawda wszyscy już wiedzą na tutejszych forach, że cierpisz na trwałą i nieuleczalną impotencję "twórczą", że dostajesz istnego szału z powodu zazdrości, iż sam nie potrafisz sklecić żadnego senesownego tekstu, ale staraj się, staraj zafajdany farfoclu "intelektualny." Może kiedyś wreszcie jakaś w miarę sensowna i niezbyt cuchnąca chamstwem myśl zaświta w tej zalatującej nagminnym kretyństwem i ordynarnością beczce kiszonych głąbów kapuścianych, którą nosisz powyżej szyi. Choć nadzieje na to są raczej płonne...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~różnica znaczna 53 11 miesięcy temuocena: 47% 

  bo twe teksty absolwencie uniwersytetu są tak charakterystyczne , że aż dziw i podziw nad podziwy , że nie kumasz poziomu zamotania swego i pierdzielisz swe piardy trzy po trzy wkołomacieju .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~niewielka różnica 52 11 miesięcy temuocena: 61% 

  Twórcy tych mazajów siedzą na drabinie ewolucyjnej na tym sam samym szczeblu rozwoju intelektu, co sympatyczne swoją drogą - psy. One też też puszczone wolno, podczas obiegania swoich rewirów, mają nieodpartą potrzebę obszczywania pewnych, charakterystycznych, utartych punktów. Sygnalizują w ten sposób innym psom, swoją wcześniejszą tutaj obecność. Tak samo robią to niedorozwinięci umysłowo ludzcy wandale. Z tą jedyną różnicą, że psy robią to za pomocą organu służącego do sikania, a idiotyczni wandale na dwoch nogach - łapami trzymającymi puszkę sprayu. Na tym różnice intelektualne między nimi właściwie się kończą...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Żyt 51 11 miesięcy temuocena: 20% 

  Niepopieram tego malowania ale nikt tu nie zwraca uwagi na to źe trawy w Iławie są tak zapuszczone że wygląda to jak Czarnobylu na filmach Urbexu :-(A jak już to skoszą tą metrową trawe i zostawią niezgrabine to wygląda jeszcze gorzej. Kto ogóle odbiera robote i jest odpowiedzialny za ten pasztet? Kto wypłaca pieniądze podatnika na taką fuszerke.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~palant 50 11 miesięcy temuocena: 100% 

  TRAWA WYGINĘŁA -lasy wyrżnęli , węgla nie będzie ---- koniec świata będzie . 35-ty już ma swe portki zmarszczone .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wybaczmy poniższemu 49 11 miesięcy temuocena: 67% 

  bo on przeróżny cierpi za miliony , co uwidacznia nieustannie i pieprzy swe wkoło macieju jak osobnik zwyczajnie głupi , zaburzony i ordynarny .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wybaczcie mu, on już tak ma... 48 11 miesięcy temuocena: 46% 

  Drodzy Czytelnicy, darujcie tym razem temu poniższemu, nieszczęsnemu, bełkoczącemu bez sensu idiocie od "armagedonu". To wszystko przez panującą obecnie w okolicy dojmującą suszę. To w jej wyniku, przez dziury w uszach i nie tylko, wyparowały mu ze łba resztki tzw. oleum. A już i wcześniej miało to umysłowe niebożątko poważny deficyt tegoż środka... Co się wyraźnie uwidaczniało w poziomie jego nieustannego bezsensownego "pierdzielenia" na przeróżnych forach tego portalu. PS. To ostatnie, mało eleganckie określenie pozwoliłem sobie zaczerpnąć z jego nadzwyczaj skromnego i niestety prymitywnego, charakterystycznego dla osób zwyczajnie głupich, zaburzonych i ordynarnych, zasobu słownictwa. Patrz powyższy wpis pod nickiem "różnica znaczna". Po jego "piardy" nie sięgam - byłaby to już znaczna przesada...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~istny armagedon !!! 47 11 miesięcy temuocena: 50% 

  olaboga trawy wyginęły , komentatorzy mają z głową i walą się po łbie, kosiary są śmierdzące , doszczętnie wyrżnięte klepisko ! ! ! ale na szczęście pozostał chrust , w który mogą się dowolnie zaopatrywać się oponenci wszechprezesa .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~człowieku, walnij się w łeb... 46 11 miesięcy temuocena: 60% 

  Gdzie ty teraz masz w Iławie "trawy"? Te doszczętnie wysuszone, żółte, rachityczne źdźbła porażone panującą od dawna suszą nazywasz "trawami" ? I jeszcze chcesz ażeby to kosić? Masz coś nie tak z głową? Przecież jak się skosi to suche siano, wtedy z byłych trawników pozostaną jedynie piaszczyste klepiska. A przy każdym podmuchu wiatru będą się z nich wzbijały kłęby kurzu. Panująca od dawna susza jest m. in. efektem działalności takich dewastatorów przyrody jak ty - zwolenników nieustannego koszenia, rżnięcia, spalania,itd. Kiedy trawnik nie jest nieustannie niszczony smrodzącymi kosiarami, to może przerodzić się w piękną łakę kwietną - producentkę tlenu, magazyn niezbędnej wilgoci, ostoję wielu małych pożytecznych zwierząt, miejsce żerowania np, bardzo potrzebnych pszczół. A kiedy ją się zerżnie kosiarą, to wszystkie te pożyteczne elementy szlag trafia. Co prawda, w przypadku suszy też wyschnie. Ale po deszczu szybko się odrodzi. A doszczętnie wyrżnięte klepisko - już wcale...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pol 45 11 miesięcy temuocena: 89% 

  Panie Andrzeju To do roboty niech Pan kupuje rozpuszczalniki i biega po Iławie i zmazuje jak to dla Pana nie problem. Takich napisów jest w całej iławie pełno ławki, sciany tabilce .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Andrzej 44 11 miesięcy temuocena: 23% 

  Jakiś inny pan/pani jest? Napisałem o jednym miejscu, o którym robicie gowno burze jakby człowieka zabili. Nie pozdrawiam was spoleczniaki znajdźcie sens w swoim zyciu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zen 43 11 miesięcy temuocena: 90% 

  No niestety buractwo było, jest i będzie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Atyp 42 11 miesięcy temuocena: 75% 

  Jakiego to trzeba mieć małego fiuta żeby dowartościowywać się takim malowaniem. Współczuję ziomek.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~retro 41 11 miesięcy temuocena: 21% 

  Iławskie toye atakują :O

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Opinia 40 11 miesięcy temuocena: 78% 

  Mam nadzieję, że będą musieli zapłacić za naprawienie szkód, wraz ze sprzątaniem tego miejsca.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~żartowniś? 39 11 miesięcy temuocena: 100% 

  Czyli kto? Czy państwo policjancie kogoś ujęli? Żarty sobie stroisz?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~abc 38 11 miesięcy temuocena: 95% 

  Porównajmy to z czymkolwiek co sami zbudowaliśmy lub zdobyliśmy. Jeśli to jest zwykła altanka na działce, to może wystarczy zamknąć ją na drucik na gwoździku. Jeśli to jest duży piękny dom, to stawiamy solidne ogrodzenie, mocną bramkę, system alarmowy, psa i coś jeszcze. Im większy obiekt i ryzyko, tym większa ochrona. A co miasto robi? Buduje obiekt, który nie ma żadnej ochrony. Co prawda, stoją słupki z kamerami. Ale nie wiadomo nawet czy działają. A może by tak raz w ciągu dnia, codziennie w innych godzinach, czasami nawet późno wieczorem, wysłać tam patrol policji pieszej lub na rowerach, aby obejrzeli czy nic dziwnego się nie dzieje. Ludzie by się poczuli bezpieczniej. UM powinien współpracować z policją. Kiedyś była straż miejska, chociaż też mało się starała o pracę w terenie. Więc dziś jej zadania powinna przejąć policja.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do niżej 37 11 miesięcy temuocena: 100% 

  ale za rządów PIS lasów przybyło . bo zaraz histeryk zacznie lamentować o tłustych pensjach i dętych akcjach . Za PIS przybyło , to kto powycinał ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~palant do histeryka 35 36 11 miesięcy temuocena: 67% 

  a ty jesteś doodb.....o chłonny , i spojrzałeś w lustro swe . a w lustrze smok , wilkołaki i Kryspinowa ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a przed kim? 35 11 miesięcy temuocena: 67% 

  A przed kim? Tłumaczyć się za oczywiste słowa prawdy? A cóż to bezmózgi jamochłonie, prawda o sobie cię poraziła? Musisz skretyniały, chamski durniu wreszcie spojrzeć jej prosto w oczy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a po to 34 11 miesięcy temuocena: 29% 

  a za skretyniałego durnia i nie tylko , będziesz mędrcu się tłumaczył .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~i po co? 33 11 miesięcy temuocena: 75% 

  I po co skretyniały durniu poniżej tradycyjnie poszczekujesz, skoro jak zwykle i tak nie masz nic do napisania?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a poniżej swy znowu wkoło 32 11 miesięcy temuocena: 36% 

  władze lokalne nie mają wpływu na działalność Policji na swym terenie . Komentator chyba wybrał niefortunnie swe władze , bo ciągle utyskuje i stęka kawałami .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pan komendant ma słuchać pana burmistrza? 31 11 miesięcy temuocena: 79% 

  Problem w tym, że władze lokalne nie mają żadnego wpływu na działalność Policji na swoim terenie. Bo ta z kolei podlega swoim władzom odgórnym. A te z kolei wyznaczają obecnie policjantom zupełnie inne zadania niż pilnowanie codziennego porządku w lokalnym terenie. Tym bardziej, że władze lokalne często są traktowane przez władze centralne jako wróg polityczny, któremu nie należy udzielać żadnej pomocy. Mieszkańcy wybrali niewłaściwe władze lokalne, nie zagłosowali podczas wyborów samorządowych na tzw. dobrą(?) zmianę, to niech teraz cierpią. Choć Policja jest utrzymywana z podatków wszystkich obywateli. No i co z tego?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hmm 30 11 miesięcy temuocena: 83% 

  Dać nagrodę dla kogoś kto wskaże sprawcę tak z 3 tysia a temu co to zrobił dać karę 12 tys plus koszty usunięcia. Jak to dzieciak to trudno, rodzice zapłacą. Trzeba uczyć poszanowania dla dobra wspólnego od początku bo potem właśnie takie smrody wyrzucają swoje odpady np do lasu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~IlawskiPan 29 11 miesięcy temuocena: 22% 

  12 tysięcy, styki ci się przepalily człowieku, za napisy jakimś markerem permanentnym z kleksa tyle pieniędzy? Co za problem dla firm sprzątajacych wziąć butelkę rozpuszczalnika albo czegoś innego i wykonać 3 ruchy reka żeby to zmazać? Ale lepiej jakiemuś dzieciakowi wpierdolic karę 12 tysięcy i ścigać 3 miesiące. Śmieszny jesteś… I po 2gie to nie jest jedna osoba na 101%… widać inna rękę. Inne mazaczki… zadne kamery nie patrzą na ta tablice, nawet jak ktoś by strzelił z ucha na małolata to i tak służby by nie mogły nic zrobić, ponieważ za rekę nie złapano. Żal mi cię…

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Łukasz Ulatowski ps. Ulat 28 11 miesięcy temuocena: 51% 

  Co to za gowno burza o kilka napisów. zajmicie się społeczniaki tymi brudasami co jadą do lasu i zostawiają różne śmieci z tego co mi wiadomo policja często stoi w ilawskich lasach tylko albo śpią albo siedzą w telefonach i grzeją się w aucie za nasze.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Andrzej 27 11 miesięcy temuocena: 36% 

  Dokładnie, w punkt trafione. Co za problem zmyć acetonem badz Innym środkiem. Nieee, lepiej szukac i ganiać za kilka napisów. Śmieszne to jest. Jeb*c spoleczniakow

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lupus 26 11 miesięcy temuocena: 100% 

  Coś w tej polskiej policji nie gra. Popieram wasze uwagi. Pewno są tego ważne przyczyny, pewno indolencja góry. Wiadomo ze brakuje ludzi. Jeśli policjant złapie gościa na dzikiej jeździe to sąd toczy się ze dwa lata, a powinna być groźna kara pieniężna, zabór motocykla czy samochodu na 1-3 m-ce Tylko takie kary dałyby efekt. I tutaj wszystko w rękach rządu w odpowiednim prawie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~BemsOne 25 11 miesięcy temuocena: 13% 

  Bemek

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ela1 24 11 miesięcy temuocena: 97% 

  A ilawska policja co robi. Gdzie oni są. Nie robią kompletnie nic. Z piątku na sobotę z soboty na niedzielę rajdy po Iławie. Jazda bokiem na rondach. Ukraince i inne narodowości się panoszą na mieście. Zaczepiają ludzi. Naćpana pijana młodzież nie lepsza. Drą mordy pod oknami. A policji brak. To po co ta policja potrzebna.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~komu by się chciało... 23 11 miesięcy temuocena: 90% 

  Całe miasto jest doszczętnie pomazane. Widać wyraźnie po charakterze bazgrołów, że tylko kilkoma rękoma. Czy państwo policjanci kiedykolwiek złapali któregoś ze sprawców? Czy w ogóle kiedykolwiek rozpoczęli w takich sprawach jakiekolwiek śledztwo? Pytania są oczywiście retoryczne. Bo komu by się chciało? Choć wydaje się, że przy odrobinie wysiłku i tzw. rozpytaniu w pewnie dobrze im znanym tzw. środowisku, państwu policjantom szybko udałoby się złapać smarkatych wandali. Może nawet na gorącym uczynku. Ale czy byłaby z tego premia? Czy dałoby się to wpisać do coroczonych dętych sprawozdań o skutecznej pracy miejscowej Komendy? Trzeba by jeszcze przygotować jakieś papiery dla prokuratora. E tam...Czy nie wygodniej jest czaić się w krzakach na niefrasobliwych kierowców? Więc niech sobie smarkateria maże pod osłoną nocy. No bo w końcu czy te pomazane mury, płoty, znaki drogowe, tablice czy wiaty są nasze? Tzn. policyjne? No pewnie, że nie. Więc "walić to". Tak samo jak od wielu lat...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do ~` 22 11 miesięcy temuocena: 65% 

  No i co? Dostałeś migotania prawej półkuli? Czy wzdęcia kiszek?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~. 21 11 miesięcy temuocena: 20% 

  jak czytam dęty , to wiadomo , że autorem postu jest rozdęty .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 20 11 miesięcy temuocena: 98% 

  Smutne to... mam nadzieje, że ten "artysta" zostanie znaleziony i będzie mógł odpowiedziec finansowo za swoją działalność

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~A ZŁODZIEJ sędzia niwinny , bo roztargtniony ? 19 11 miesięcy temu

  pod wolnym sądem paliłeś znicze , a teraz pieprzysz o papierze , krzakach , oberpolicmajstrze , długopisie , że sądy są AŻEBY ??? ZBYT POWOLNE ??? AŻEBY ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do wolnych sądów 18 11 miesięcy temuocena: 94% 

  Ażeby wolne(?) sądy mogły kogoś ukarać, to wcześniej należy sporządzić przeciw komuś akt oskarżenia. To zadanie prokuratury -obecnie niestety ziobrowej, więc partyjnej. Ale żeby prokuratura w ogóle zechciała sporządzić taki akt, to najpierw policja (obecnie podległa oberpolicmajstrowi Kamińskiemu, skazanemu kiedyś, co prawda nieprawomocnie, na 3 lata ścisłej paki), musi kogoś złapać na mazaniu na obiektach użyteczności publicznej lub dowiedzieć się kto to ciągle robi. (choć i tak pewnie wie) A to " komplikowane" zadanie policja musi jeszcze chcieć wykonać. Tylko że jej się nie chce - "nie było rozkazu", szkoda czasu i papieru na spisanie jakiegoś protokołu z przesłuchania, brak także długopisu do napisania czegoś na tej kartce papieru, której też zresztą brakuje... A tak w ogóle to odwalcie się wszyscy. My jedziemy w krzaki polować na kierowców. I tak się tam urobimy po łokcie. Mamy jeszcze szukać jakiś siurków mażących po murach, tablicach, płotach, itd.? A niedoczekanie wasze...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wolne sądy 17 11 miesięcy temuocena: 23% 

  ale nasze wolne sądy uniewinniają nawet złodzieja , który był podobno roztargniony i taki sądzi innych .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~TooGooD 16 11 miesięcy temuocena: 7% 

  Sam kiedyś "robiłem" podobne rzeczy,ale trzymałem się jakiś zasad!!Choć minęło 20 lat " ",to i zasady inne!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Halny 15 11 miesięcy temuocena: 100% 

  Bez przekory chciałbym zaproponować żeby rozważyć wliczanie monitoringu do każdej inwestycji już w kosztorysie. Właściciele bloków zauważyli że koszt monitoringu jest tańszy niż jednorazowe naprawianie szkód wandali i coraz częściej montują kamery na blokach. Być może to dobre rozwiązanie?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kuna 14 11 miesięcy temuocena: 97% 

  LUMPENPLOLETARIAT to normalność w Iławie. Jeszcze tak nie dawno wiszące pieńki rodzajów drzew były zamocoewane od góry i od dołu. Z tym, ze każdy z pienków na dole umocowany był na ciekawej sprężynce, która stawała się kolejno łakomym łupem. Nie chcę was martwić, ale ten pająk metalowy też może paść łupem jakiegoś żarłocznego ptaszyska. Ale jak zauważyłem patrzy na niego chyba kamera. Czy jest ona stała a może mozna ją uszkodzić i pająk pójdziew siną dal

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 13 11 miesięcy temuocena: 94% 

  Skurwysyństwo w czystym wydaniu. Mogliby złapać winowajców i zagonić do odpracowania. Ale oczywiście podatnik pokryje koszta.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wera 12 11 miesięcy temuocena: 25% 

  Plażowicz następny debil. Naucz się czytać ze zrozumieniem.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Plażowicz 11 11 miesięcy temuocena: 75% 

  Dokładnie...Ale najlepszą nauczką byłoby ukaranie rodziców.Wiadomo że w dzisiejszych czasach jest ogromne społeczne przyzwolenie na takie zachowania co zresztą widać w szkołach i takiemu delikwentowi nie można za bardzo nic zrobić ale gdyby złapać gnoja i zaprowadzić do takiego tatusia jak Marek gdzieś tu poniżej i taki Marek zapłaciłby kilka tysięcy za WSZYSTKIE pomazane tablice w mieście to może taki Marek czegoś by się w końcu nauczył a nie pisał głupoty.Marek chyba jest z pokolenia które kończyło gimnazjum a wiadomo...GIMBY NIE ZNAJO.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Swój 10 11 miesięcy temuocena: 71% 

  Co się dziwicie? Chowacie bezstresowo w domach bydło to później bydło puszczone wolno pokazuje rogi gdzie się da...Chore mamuśki i tatusiowie bez jaj...A potem płacz... Zresztą prawo na to zezwala, więc szkoda gadać.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~felek 9 11 miesięcy temuocena: 50% 

  nie podniecaj się poniższy ~Do Marek , bo Iława leży w Warmińsko-Mazurskim a Fenkis niedaleko poczty a cmentarz w Iławie przy ulicy Ostródzkiej .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marek 8 11 miesięcy temuocena: 50% 

  Swój z idiota nie będę dyskutował bo ściągniesz do swojego poziomu , a potem pokonasz doświadczeniem.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do Marek 7 11 miesięcy temuocena: 52% 

  Maruś...się tak nie podniecaj bo serduszko tobie fiknie...A co do płacenia podatków to widać zabolało cię to i trafiłem w punkt skoro tak się obruszyłeś :D Ciekawe czyje "dzieci" pomazały te tablice...Pewnie przyjezdni z Krakowa (miasto w woj.małopolskim) albo innej miejscowości w Polsce (kraj w Europie środkowej) bo przecież nie z Iławy (miasto powiatowe w woj.warmińsko-mazurskim) ...Zastanów się człowieczku zanim się odezwiesz bo widać pojęcia bladego nie masz o czym bredzisz.Zapewne należysz do tych malkontentów co płaczą że koncerty na Dni Iławy płatne,że trawa nie skoszona i że żaba w parku źle pomalowana a woda w basenie za bardzo chlorowana...Nikt o twoich dzieciach nic nie mówił ale skoro wspomniałeś o nich to może coś wiesz? Kozaku internetowy :D

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marek 6 11 miesięcy temuocena: 58% 

  Swój podatki płace i myślę, że większe niż Ty. Chłopaczkiem to możesz nazywać kolegę z piaskownicy, te tablice nie są postawione za TWOJE pieniądze tylko NASZE i nie pochwalam ich dewastowania (wręcz przeciwnie), ale nie godzę się na to, żebyś moje dzieci nazywał bydłem. Jest takie powiedzenie- "chojrak w internecie... . Resztę sobie dopowiedz, bo nie będę się zniżał do Twojego poziomu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do Marek 5 11 miesięcy temuocena: 46% 

  Chłopaczku...twoja wypowiedź świadczy tylko i wyłącznie o tym że nie masz jaj...Taki jesteś BYK? To zapier...j i zmywaj te pomazane tablice POSTAWIONE ZA MOJE PIENIĄDZE! P.S.I weź się za jakąś robotę.Podatków trochę zapłać,przestań być obciążeniem dla budżetu państwa...i miasta!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marek 4 11 miesięcy temuocena: 49% 

  A Ty też chowasz w domu bydło czy jesteś bydłem puszczonym wolno?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Spacerowicz 3 11 miesięcy temuocena: 92% 

  Tyle jest tam kamer. Nie da rady wyłapać obrazu i opublikować wizerunków wandali? Chyba, że kamery nie są czynne.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Coca-Cola 2 11 miesięcy temuocena: 100% 

  To są atrapy, nawet jakby nie były, to i tak nic się nie da zrobić ponieważ żadna z kamer nie jest skierowana w stronę tablic

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marmoto 1 11 miesięcy temuocena: 100% 

  To atrapy ..

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4499 sekundy