REKLAMAT-mobile
REKLAMAAkademia
wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 czerwca 2023, 11:11 komentarzy 2
Lało w Jamielniku. To były pierwsze od dawna tak intensywne opady deszczu.

Lało w Jamielniku. To były pierwsze od dawna tak intensywne opady deszczu. (Zdjęcia: OSP Bratian.)

Pierwsza tak gwałtowna wiosenna burza z ulewnymi opadami deszczu przetoczyła się przez region. W naszych stronach szczególnie doświadczony przez nawałnicę został Jamielnik - to tam odnotowano najwięcej interwencji.

Za służbami ratunkowymi w gminie Nowe Miasto Lubawskie bardzo pracowite czwartkowe popołudnie i wieczór. Bardzo intensywnie padało m.in. w Jamielniku, gdzie doszło do licznych zalań i podtopień.

Woda wdzierała się na posesje i do garaży oraz podtapiała ulice. W Jamielniku trzeba ją było wypompowywać m.in. z piwnic w domach jednorodzinnych na ulicach Jana Pawła II, Żurawiej, Sportowej i Krętej, w czym pomagali poszkodowanym mieszkańcom strażacy. Na mniejszą skalę do zalań i lokalnych podtopień doszło też w Nowym Mieście Lubawskim oraz w najbliższej okolicy miasta.

To były pierwsze od dawna tak intensywne opady deszczu.


Dzisiaj w naszej części regionu powinno już być spokojniej. Natomiast intensywnych opadów deszczu synoptycy spodziewają się we wschodniej części województwa - na wschód od powiatów bartoszyckiego, mrągowskiego i szczycieńskiego.


Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: OSP Jamielnik i OSP Bratian.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAprofi

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~olka 2 11 miesięcy temuocena: 0% 

    do bartonu wyp....ć elita skur....o towarzystwa slepy i ta gwiazda w tatuażach jego stara

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Yszty 1 11 miesięcy temu

    Matka wie że ćpiesz?

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4618 sekundy