REKLAMAprofi
REKLAMABetiko
wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 czerwca 2023, 13:59 komentarzy 2
Kolejowe ciekawostki niech będą przedsmakiem zbliżającej się Ogólnopolskiej Wystawy Modeli.

Kolejowe ciekawostki niech będą przedsmakiem zbliżającej się Ogólnopolskiej Wystawy Modeli.

Iława - kolejowy węzeł - to wręcz wymarzone miejsce do życia dla pasjonatów kolejnictwa. Na przecinających się nad Jeziorakiem ważnych kolejowych szlakach wprawne oko dostrzeże  niejedną ciekawostkę: a to nowość, a to jakiegoś klasyka.

Kilka takich "perełek" - tylko z wczoraj (!) - przedstawia iławianin Damian Sikorski.

Pendolino jak w lustrzanym odbiciu

- Bardzo mi się podoba to zdjęcie - przyznaje autor.

I trudno się dziwić. Dwa identyczne pociągi Pendolino nawet zatrzymały się na tej samej wysokości peronu dworca Iława Główna. Powstaje efekt lustrzanego odbicia i wręcz idealna symetria dwóch takich samych, równolegle zatrzymanych składów.

- Są to ED250-003 relacji Gdynia Główna - Bielsko Biała Główna i ED250-018 relacji Gliwice - Gdynia Główna - uzupełnia autor fotki.

"Nurek" na pojezierzu

Na tym zdjęciu możecie natomiast zobaczyć lokomotywę spalinową 754 026-3. Tzw. Nurek jeździ codziennie jako objazdowy Flisak, a lokomotywa jest wypożyczona od Ceske drahy (największego przewoźnika kolejowego w Czechach) dla PKP IC.

Wagony "oliwki"

Czarna lokomotywa to Vecrton 193 061 Dawid firmy Cargounit wypożyczona dla firmy Freightliner, z ciekawymi wagonami - tzw. oliwkami. Skład ten przyjechał do Iławy na odbywającą się w jednym z hoteli konferencję.

Nówka od Pesy 

Z kolei lokomotywa z cysternami to 111Eo-011 - jedna z najnowszych wyprodukowanych w spółce Pesa Bydgoszcz i jeżdżąca u przewoźnika Orion Rail.

A powyższe "perełki" niech będą przedsmakiem zbliżającej się już wielkimi krokami Ogólnopolskiej Wystawy Modeli. 8 i 9 lipca - podczas Dni Iławy 2023 - wydarzenie to powróci do iławskiej hali sportowo-widowiskowej po rocznej przerwie, a organizuje je właśnie Damian Sikorski, autor powyższych zdjęć i ciekawostek.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Damian Sikorski.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAikea

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~laska 2 8 miesięcy temuocena: 50% 

    Radzę uważac. Niedawno jeden pasjonat w Polsce robił zdjęcia dworca , to go służby zamknęły i przesłuchiwały pod kątem szpiegostwa!!! Ten kraj to komedia !!!

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Sas 1 8 miesięcy temuocena: 100% 

    Cudowne!!!

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.389 sekundy