ZDZ
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 czerwca 2023, 10:32 komentarzy 3
Przebudowa odcinka drogi gminnej Grabowo-Rożental. Umowę podpisali Wójt Gminy Lubawa Tomasz Ewertowski i menadżer oddziału w spółce Colas Polska Daniel Krystkiewicz.

Przebudowa odcinka drogi gminnej Grabowo-Rożental. Umowę podpisali Wójt Gminy Lubawa Tomasz Ewertowski i menadżer oddziału w spółce Colas Polska Daniel Krystkiewicz.

Wyremontowany zostanie odcinek gminnej drogi Grabowo-Rożental. Na inwestycję o całkowitej wartości ponad 5 mln zł Urząd Gminy Lubawa pozyskał dotację z programu Polski ład w kwocie niemal 4,7 mln zł.

O tym, że inwestycja ruszy lada dzień, poinformował Wójt Gminy Lubawa Tomasz Ewertowski. 

- Podpisałem umowę na budowę drogi gminnej nr 147022N i 147048N PGR Grabowo-Rożental, etap 1 - podał szczegóły samorządowiec. - Za kilka dni przekazujemy plac budowy wykonawcy inwestycji, firmie Colas Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Palędziu, która realizowała już przebudowy dróg na terenie naszej gminy, np. w Mortęgach czy w Sampławie do terenów inwestycyjnych. Umowę w imieniu firmy podpisał pan Daniel Krystkiewicz - menadżer oddziału.

Będzie to kolejne zadanie realizowane na terenie gminy wiejskiej Lubawa przy wsparciu środków z Programu Inwestycji Strategicznych - Polski Ład.

Dofinansowanie, zgodnie z promesą, wyniesie 4 mln 655 tys. zł przy całkowitej wartości zadania opiewającej na 5.024.751,21 zł.

Budowa odcinka o długości 1 319 metrów bieżących potrwa do lipca 2024 roku.

UG Lubawa/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAPellet

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Agent Oso 3 12 miesięcy temuocena: 100% 

  Najpierw kupuje się ziemię za bezcen na odludziu do którego można dojechać zwykłą drogą gruntową. Później zakłada się tam działalność gospodarczą. Następnie buduje się drogę za pieniądze publiczne by mogły jeździć samochody. Wartość ziemi na odludziu wzrasta. Właściciel odludzia zadowolony. Jak by miał kupić działkę pod działalność gosp w miejscu cywilizowanym to więcej by zapłacił a wzrost wartości nieruchomości byłby mniejszy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Halina 2 12 miesięcy temuocena: 100% 

  Przecież tam dobra droga jest, to co oni chcą remontować

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~hg 1 12 miesięcy temuocena: 100% 

  niektóre portfele

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3815 sekundy