REKLAMAzoomi
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 lipca 2023, 11:50 komentarzy 16
Wielka przebudowa na osiedlu w centrum Iławy. Czy rozwiąże problem braku miejsc parkingowych?

Wielka przebudowa na osiedlu w centrum Iławy. Czy rozwiąże problem braku miejsc parkingowych? (Fot. nadesłane.)

19 miejsc parkingowych powstanie na osiedlu w centrum Iławy, gdzie trwa obecnie modernizacja układu drogowego - dowiedział się portal www.infoilawa.pl.

Czy to rozwiąże jedną z największych bolączek tutejszych mieszkańców? Czas pokaże. Ratusz już teraz nie ukrywa, że chociaż wygospodarowanie jak największej liczby miejsc parkingowych było priorytetem tej inwestycji, to przepisy okazały się ogromnym ograniczeniem. Szczegóły na ten temat poniżej.

Na ulicy Obrońców Westerplatte i Konopnickiej wciąż trwa inwestycja polegająca na przebudowie tutejszego układu drogowego. I chociaż, jak nas informują mieszkańcy, roboty w ostatnim czasie nie są prowadzone intensywnie, to przedsięwzięcie cały czas jest w toku.

Czy inwestycja rozwiąże problem niewystarczającej liczby miejsc parkingowych na tym osiedlu? Z takim pytaniem - i zdjęciem ilustrującym bolączkę - zgłosił się do nas mieszkaniec. Na nadesłanej przez niego fotografii widać pozostawiane przez samochody osobowe chodniki - pieszy jest zmuszony przejść na trawnik albo na ulicę.

Czy takie widoki znikną z krajobrazu osiedla po ukończeniu przebudowy układu drogowego?

- Jedną z bolączek tej części miasta jest niewystarczająca liczba miejsc parkingowych. Czy przy projektowaniu inwestycji, której realizacja jest w toku, wzięto pod uwagę rozwiązanie tego problemu? Ile udało się w ramach trwającej inwestycji wygospodarować dodatkowych miejsc parkingowych na ulicach Obrońców Westerplatte i Konopnickiej? - to pytania, z jakimi zwróciliśmy się do inwestora, Urzędu Miasta w Iławie.

- W trakcie opracowywania dokumentacji problem liczby miejsc był brany pod uwagę i konsultowany z mieszkańcami. Priorytetem było wygospodarowanie jak największej liczby miejsc parkingowych - odpowiedziała Magdalena Szcześniak, kierownik Wydziału Planowania, Inwestycji i Monitoringu. - Niestety ogromnym ograniczeniem było zachowanie wymaganych przepisami odległości miejsc postojowych od okien budynku. Ze względu na obowiązujące przepisy w obrębie inwestycji powstanie 19 miejsc parkingowych, dodatkowo utwardzony zostanie teren przed blokiem na ul. Konopnickiej 1 i 2 - dodaje przedstawicielka ratusza.

Roboty na osiedlu w centrum Iławy zgodnie z umową mają trwać łącznie 13 miesięcy, a rozpoczęły się - przypomnijmy - w listopadzie ubiegłego roku.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Fot. nadesłane.

Pozostawiane przez samochody chodniki... Pieszy nie przejdzie, jest zmuszony zejść na trawnik albo na ulicę. Zdjęcie pochodzi z 9 lipca.

REKLAMAgeodeta

16Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Obserwator 16 10 miesięcy temuocena: 100% 

  Zgadzam się, parkingi naziemne, zwłaszcza w Centrum, przy Amfiteatrze, ten parking za bankiem, trzy-cztery poziomy myślę załatwiłoby sprawę, tym bardziej latem, pate takich punktów, gdzie można takie parkingi pobudować pewnie by się znalazło na terenie miasta , mieszkańcy osiedli napewno by korzystali, przecież nie muszą parkować pod klatką, każdy by tak chciał, no ale niestety, realia mamy jakie mamy, prawie każda rodzina po dwa auta i tak się dzieje, trzeba zacząć działać, bo będzie Zonk, w sumie już jest

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Stan. 15 10 miesięcy temuocena: 100% 

  Może wreszcie władze miasta zaczną myśleć racjonalnie i będą budować parkingi podziemne a również nadziemne na osiedlach mieszkaniowych w naszym mieście. Bo samochodów nie ubedzie a tylko będzie ich przybywać. Miasto wydając decyzję o budowie bloków mieszkalnych powinno stawiać warunek że pod blokiem będzie garaż dla wszystkich lokatorów. I aby problem z miejscami parkingowymi złagodzić trzeba rozważyć darmową komunikację autobusową w mieście. I zwiększyć budowę ścieżek rowerowych.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lena 14 10 miesięcy temuocena: 50% 

  Czekam na rządy PeŁo, to skonczy się tankowanie po 6 zł za liter. Oni piniędzy mieć nie będą mieli i pociągną za żywność paliwa

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~NNN 13 9 miesięcy temu

  Co za bełkot

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ktosik 12 10 miesięcy temuocena: 33% 

  Chyba ktoś nie potrafi liczyć . Pytam gdzie te nowe 19 miejsc parkingowych ?Będzie mniej może o 19 a na pewno nie będzie więcej , poza tym liczyłem że poszerzą ulice i będzie dwu kierunkowa a tu lipa kasa w błoto poszła gratulację.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do ~Ktosik 11 10 miesięcy temuocena: 0% 

  Chyba masz problemy z czytanym tekstem. Jest w artykule wyraźnie napisane dlaczego ulica nie będzie poszerzona. Czytanie ze zrozumieniem to taka trudna sztuka?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Adam 10 10 miesięcy temuocena: 80% 

  My tu gadu gadu a tymczasem miasto zlikwidowało dokładnie 32 miejsca parkingowe koło stokrotki i targowiska bo powstaje idiotyczna ścieżka rowerowa.. .Czy nie ma już normalnie myślących w tym ratuszu?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Krop. 9 10 miesięcy temuocena: 86% 

  Po remoncie ulicy miejsc parkingowych będzie mniej niż było przed. Sprawdzone, policzone.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~123 8 10 miesięcy temuocena: 27% 

  Stać na samochód to i powinno być stać na garaż...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wściekła 7 10 miesięcy temuocena: 87% 

  Mieszkam tu i szlag mnie trafia gdy widzę takie przecudne rozwiązania. Panu projektantowi powinno się skopać DOOPę za te chodniki. Trzeba być idiotą żeby coś takiego zaprojektować a drugi idiota to ten co taki projekt zatwierdził. Niech was wszystkich diabli wezmą za takie marnotrawienie pieniędzy. czyżby projektant to kolejny swój święty?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Żartowniś 6 10 miesięcy temuocena: 100% 

  Oj tam. Może ma po prostu prowizję od ułożonej kostki i stąd idzie na ilość ;-)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Michał Anioł 5 10 miesięcy temuocena: 75% 

  Kto zaprojektował te chodniki, komu potrzebne są tak szerokie? Gdzie ten ekolog co rowerki kupił na pokaz? Zerknijcie tylko na to!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Klop 4 10 miesięcy temuocena: 57% 

  Może chodnik jest na tyle szeroki żeby po zaparkowaniu na nim auta zostało 1,5 metra dla pieszych :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Luna 3 10 miesięcy temuocena: 71% 

  Stare budownictwo nie przewidziało, że po latach, na jedno mieszkanie kazdy będzie miał samochód, od dziecka do babci. Był jeden samochodzik na całą rodzinę. Ten problem jest nie do rozwiązania. Nawet nowe osiedla tego nie przewidziały. A doszły jeszcze hulajnogi elektryczne motorinki motory. Ponadto do szkół obecny uczeń, nie używa rowerka a koniecznie samochód, choć z Iławy dojeżdża, a gdzie rower? - Proponuję paliwo za 10-15 zł za litr.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~123 2 10 miesięcy temuocena: 50% 

  paliwo 15 zł. weź ty się w łeb pierdolnij

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mieszkam tam na osiedlu 1 10 miesięcy temuocena: 79% 

  o czym my mówimy w tym temacie ? dodatkowe miejsca parkingowe w tej inwestycji akurat to jakaś fikcja ... krawężniki wysokie i ostre, chodniki pozostawione szerokie jak gdyby tam miały samoloty startować i to jeszcze z obu stron, ulica jednokierunkowa jak zawsze pozostawiona w tej samej szerokości co była - dla mnie projekt tej inwestycji był kompletnie nie przemyślany i tak duży remont nic nie da (niestety) na tym osiedlu. Zupełne nieporozumienie w tym temacie, a szkoda, bo można było jakoś to przemyśleć, to nic nie boli !!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAKOMA
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5019 sekundy