REKLAMAprofi
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 lipca 2023, 10:47 komentarzy 11
W najbliższych dniach w Iławie testowany będzie system syren alarmowych.

W najbliższych dniach w Iławie testowany będzie system syren alarmowych. (Fot. UM w Iławie.)

W najbliższych dniach mieszkańcy Iławy mogą usłyszeć dźwięki syren alarmowych. Spokojnie, to tylko ćwiczenia! - uspokaja ratusz.

O szczegółach czytamy w komunikacie Burmistrza Iławy.

- Uprzejmie informuję, że w związku z trwającym przeglądem, konserwacją i naprawą miejskiego systemu powiadamiania i alarmowania mogą Państwo usłyszeć kilkusekundowe testy syren w różnych rejonach miasta. Może to potrwać do 31 lipca 2023 r. - podał Dawid Kopaczewski.

Syreny alarmowe zostaną uruchomione także 1 sierpnia o godz. 17.00. Tego dnia nadanie ciągłego sygnału akustycznego ze wszystkich miejskich syren alarmowych będzie formą uczczenia 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Źródło: UM w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAikea

11Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~SSS..... 11 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Najpierw trzeba mieszkańców pouczyć o rodzajach sygnałów i właściwych zachowaniach po ich usłyszeniu a później hałasować. A nie robić pokazówki i ściemniać że system działa.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Syrena 10 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Mam nadzieję, że nie będzie kolejnego blamażu z tymi syrenami. Urzędnicy wypłacili sobie sute podwyżki pensji to może sygnały puszczą jak należy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Boczek NW 9 7 miesięcy temuocena: 19% 

  Mój Kotek się boi

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~koleżanka Tłusta Słoninka 8 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Serdeczne pozdrowienia dla Kolegi Boczka. Do pozdrowień przyłączają się także - Podgardle, Flaki, różowe Nóżki, Nereczki, Schabiki, Wątróbka, Płucka, Uszy wraz Ogonkiem, Ryj, obydwie Szyneczki i co tam jeszcze pozostało. Wszystkie części Wieprzowinki z radością i nieciepliwością czekają na kolejne podniecające wpisy Kolegi Boczka.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zuza 7 7 miesięcy temuocena: 88% 

  Wcale mu się dziwię. Mieszkać z takim wędzonym świrem jak ty to żadna przyjemność.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~po co ta zabawa? 6 7 miesięcy temuocena: 82% 

  A dla kogo w razie czegoś te syreny mają wyć? Czy mieszkańcy w ogóle wiedzą co oznaczają poszczególne rodzaje alarmów? Gdzie znajdują się w tej sprawie jakieś informacje? I co najważniejsze - co mają zrobić mieszkańcy, gdy w przypadku prawdziwego zagrożenia usłyszą te alarmy, gdzie się ukryć? Wiadomo że nie ma gdzie, ponieważ miejsca i tak nielicznych, zaniedbanych schronów są tajemnicą skrzętnie ukrywaną przed mieszkańcami i przeznaczone są tylko dla wybranych urzędników i ich rodzin. Przecież to wszystko jedna wielka lipa. Więc po co ta bezsensowna zabawa? Żeby tylko zdenerwować mieszkańców miasta?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pozdrowienia dla mieszkańca 5 7 miesięcy temuocena: 57% 

  Ja też Ciebie mieszkańcu serdecznie pozdrawiam... J tak się składa, że mam o Twoim "intelekcie" takie samo zdanie jak Ty o moim. I daruj sobie głupie uwagi o broni fosforowej oraz ukrywaniu się przed nią pod mostem. Tym samym, który za chwilę może być celem ataku bombowego lub rakietowego. O ile nie został wcześniej zniszczony przed atakiem Twoją ulubioną bronią fosforową. Szczególnie znajomo w ostatnich latach brzmi Twoja "inteligentna" uwaga, że nie można oobecnie nikogo obarczać odpowiedzialnością za fatalny stan obrony cywilnej wobec wieloletnich zaniedbań. Zaraz mi się przypomina stała mantra pewnej pani z broszką o ośmiu ostatnich latach.. . Skoro stan OC jest fatalny od dawna, to dlaczego ostatnio nic nie zrobiono, aby go poprawić? I pozwól że do określenia z kolei Twojej "wybitnej" inteligencji (zalatującej jakimś mundurem) również poslużę sie Twoją wypowiedzią - "Tragedia w narodzie, w którym tego typu osobowości (jak właśnie Twoja) są przekonane o swojej nieomylności"...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mieszkaniec Iławy 4 7 miesięcy temuocena: 30% 

  Trudno z Twoją niewiedzą polemizować. Masz prawo być głupi, ale czemu swoją głupotą epatujesz publicznie? Tragedia w narodzie, w którym tego typu osobistości są przekonane o swojej nieomylności :D Postaram się po krótce rzucić nieco światła, chociaż teren jak widać jest mroczny. Jak napastnik przypuści atak np. amunicją fosforową to lepiej schować się pod parasolką czy mostem, wiaduktem? Ogólnie za ukrycia uznaje się obiekty osłonięte z każdej strony, które przy spełnieniu różnych warunków architektonicznych i przy odpowiednim wyposażeniu mogłyby służyć jako schrony, niestety brak niezbędnej infrastruktury "robi" ze schronu ukrycie. Co do fatalnego stanu obrony cywilnej to taki stan rzeczy utrzymuje się od dziesięcioleci i obarczanie kogokolwiek za ostatnie lata mówi wiele o mędrcu wypowiadającego się w tym temacie. I na koniec zaspokoję Twój niezwykły "zmysł detektywistyczny", nie jestem pracownikiem zajmującym się tematem OC w Ratuszu ani w jakiejkolwiek innej jednostce samorządowej.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do poniższego wesołka 3 7 miesięcy temuocena: 59% 

  Jesteś mieszkańcu niezłym komediantem. Ukryć się pod wiaduktem lub mostem..Wspaniały pomysł wobec zwyczaju, że właśnie takie obiekty są najczęściej pierwszym celem w razie ataku wroga. Ukrycie się w piwnicy bloku jest podobnie mądrym pomysłem wobec faktu, że w razie ataku na ten budynek spadną nam na głowę cztery piętra gruzów. I w takiej piwnicy mamy wraz z sąsiadami szansę już na wieczny spoczynek w licznym, milym towarzystwie. Kiedyś na tzw. studium wojskowym uczono studentów dość zabawnie, że w obliczu fatalnego stanu tzw. obrony cywilnej, najlepszym wyjściem w razie czego będzie... położenie się gdzieś na trawniku pod białym prześcieradłem. Kolor przeeścieradła miał służyć późniejszym służbom porządkowym do szybszego odnalezienia naszych marnych szczątków. A Ty mieszkańcu nie jesteś przypadkiem tym smutnym Panem inspektorem odpowiedzialnym w naszym mieście za nieistniejącą tzw. obronę cywilną? Bo odpowiadasz z takim znawstwem. Nie mającym zresztą nic wspólnego z rzeczywistością..

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mieszkaniec Iławy 2 7 miesięcy temuocena: 33% 

  W Iławie jest tylko jeden czynny schron, więc ta liczba mnoga jest nieuzasadniona. Jeżeli chodzi o sygnały alarmowe to są obecnie tylko dwa: ogłoszenie alarmu - 3 minutowy modulowany, zakończenie alarmu - 3 minutowy ciągły. Co do ukryć to może za nie posłużyć każda piwnica, parking podziemny, wiadukt i most, więc troszkę ich jest w Iławie. A co robić gdy usłyszymy 3 minutowy dźwięk modulowany (ogłoszenie alarmu)? Zasada jest prosta, należy udać się do najbliższego medium (miejsce z tv, radiem) ustawić na lokalna stację (radio) lub kanał regionalny (tv) i czekać na instrukcje podawane z "medium". Broń Boże nie stajemy na baczność i się zastanawiamy co to za rocznica ;)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jvcd 1 7 miesięcy temuocena: 87% 

  Żeby było na papierze, że były ćwiczenia. Myślisz, że tylko u kacapów tak jest?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4021 sekundy