REKLAMAAldortax
REKLAMABetiko
wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 sierpnia 2023, 16:08 komentarzy 1
Synoptycy prognozują dla Iławy ulewny deszcz.

Synoptycy prognozują dla Iławy ulewny deszcz. (Fot. Archiwum własne.)

Pogoda w ten weekend nie tylko jest niesprzyjająca, ale i może się okazać niebezpieczna. Tak wynika z wydanych dla powiatu iławskiego alertu Rządowego Centrum Bezpieczeństwa oraz ostrzeżenia meteorologicznego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Z treści alertu RCB, jaki jest obecnie rozsyłany na numery telefonów logujących się w powiecie iławskim, wynika, że dziś i jutro (5 i 6 sierpnia) w naszych stronach mogą występować intensywne opady deszczu i burze.

- Przygotuj się na ewentualne podtopienia. Śledź komunikaty pogodowe - uczula mieszkańców Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Ostrzeżenia meteorologiczne dla całej Polski wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy. W przypadku powiatu iławskiego jest to ostrzeżenie drugiego stopnia (pomarańczowe) przed burzami z gradem i ulewnym deszczem.

Ostrzeżenie to obowiązuje od godziny 22:00 w dniu 5 sierpnia do godziny 6:00 w dniu 6 sierpnia. W tym czasie według synoptyków IMGW-PIB w naszym powiecie mogą występować burze z silnymi opadami deszczu od 30 mm do 40 mm oraz porywami wiatru do 85 km/h, miejscami grad.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAikea

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~miłośnik takich idiotyzmów 1 6 miesięcy temuocena: 67% 

    A to zdjęcie to z którego roku ?Przez takie straszenie może dojść do tego że jak będzie prawdziwe zagrożenie naprawdę nikt tego nie potraktuje poważnie.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.381 sekundy