REKLAMAPanczen1
REKLAMAZielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 sierpnia 2023, 08:36
Jedna z grup wypoczywała nad Jeziorakiem w Siemianach.

Jedna z grup wypoczywała nad Jeziorakiem w Siemianach. (Fot. Archiwum własne.)

Dobiegł końca wypoczynek dwóch grup dzieci i młodzieży z partnerskiego obwodu rówieńskiego, z którym województwo warmińsko-mazurskie współpracuje od 20 lat.  

- Współpraca z naszymi partnerami z Ukrainy toczy się na wielu płaszczyznach. Teraz, w tych dramatycznych okolicznościach, w jakich znaleźli się nasi sąsiedzi, przybrała na sile - mówi Bernadeta Hordejuk, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

f

1 sierpnia do miejscowości Siemiany w gminie Iława na 8-dniowe wakacje przyjechała 40-osobowa grupa dzieci i młodzieży wraz z opiekunkami z gminy Wołodymerecka.

Z kolei 6 sierpnia na malowniczych terenach gminy Wydminy na Mazurach wypoczynek rozpoczęła grupa 40 dzieci i młodzieży z opiekunkami z gmin Klewań i Dereźno. Grupa młodych ludzi spędziła tam 10-dniowe wakacje.

Dzieci do ośrodków przyjechały ze swoimi nauczycielkami, na miejscu miały zapewnioną opiekę medyczną, jak również wsparcie psychologiczne. Są to dzieci, których rodzice lub rodzic walczą/walczyli na wojnie. Kilkoro z nich nie ma kontaktu ze swoimi ojcami już od ponad roku.

Każdy dzień był dla dzieci bardzo intensywny i wypełniony atrakcjami. Obie gminy zapewniły dzieciom dużo niezapomnianych wrażeń. Był wyjazd na basen, kąpiel w jeziorze, jazda konna, zawody wędkarskie, spływ kajakowy oraz animacje, wspólne gry i zabawy. Zorganizowana została wycieczka do Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, wyjazd do aquaparku w Mikołajkach i do labiryntu galaktycznego.

Dzieci zwiedziły Ełk, gdzie miały możliwość przejażdżki kolejką wąskotorową. Był spacer po Giżycku oraz rejs statkiem po jeziorze. Dzieci zwiedziły najpiękniejsze, jak również najbardziej atrakcyjne miejsca i zabytki na Warmii i Mazurach. Zarówno gminy Wydminy, jak i Iława bardzo się postarały, aby pobyt dzieci z Ukrainy był wyjątkowo atrakcyjny.

Dzieci przebywające w jednej, jak i drugiej gminie były bardzo zadowolone z pobytu, mogły choć na chwilę odskoczyć od wojennej traumy i poczuć beztroskie chwile, bez strachu o kolejny dzień.

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego na organizację letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży z obwodu rówieńskiego przyznał dla dwóch gmin łącznie 270 tys. zł dotacji celowych.


Projekt „Przewodnicząca Sejmiku w Info” jest realizowany przez portal Info Iława we współpracy z Sejmikiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Jego celem jest przybliżenie Czytelnikom działalności samorządu naszego województwa.


REKLAMANAJLAK
REKLAMAogłoszenie
REKLAMAKOMA
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAzajazd
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.2625 sekundy