REKLAMApluszak
REKLAMAinkubator
wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 sierpnia 2023, 09:18
Strażacy w regionie usuwają skutki nawałnic.

Strażacy w regionie usuwają skutki nawałnic.

Wiatrołomy i podtopienia - strażacy w regionie mają ręce pełne roboty w związku z przetaczającymi się przez nasz region gwałtownymi burzami z ulewnym deszczem i porywistym wiatrem.

Jak dotąd na terenie naszego województwa straż pożarna odnotowała około 60 interwencji, związanych z koniecznością usuwania skutków nawałnic.

W powiecie iławskim odnotowano wiatrołomy. M.in. w Napromku w gminie Lubawa strażacy ochotnicy z jednostki OSP w Złotowie w godzinach porannych, około 7:20, usuwali powalony na jezdnię konar drzewa. 

Fot. OSP Złotowo.

Groźnie było w miejscowości Dobrocin w sąsiednim powiecie ostródzkim, gdzie strażaków wezwano około godziny 5:30 po tym, jak drzewo, przewracając się, uszkodziło blok mieszkalny oraz samochód osobowy.

Fot. OSP Małdyty.

Inna interwencja na terenie tego powiatu to wyjazd do Miłakowa, gdzie osobówka uderzyła w leżący na jezdni złamany przez wichurę konar. Tutaj jedna osoba odniosła lekkie obrażenia.

W całym regionie wciąż obowiązują ostrzeżenia IMGW-PIB przed gwałtownymi burzami. W powiecie iławskim jest to alert drugiego stopnia (pomarańczowy), obowiązujący do godziny 12:00. Na telefony logujące się na naszym terenie został też rozesłany alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa z ostrzeżeniem przed ewentualnymi podtopieniami. "Śledź komunikaty pogodowe", czytamy w tej wiadomości.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAgeodeta
Swojak

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3971 sekundy