REKLAMAAldortax
REKLAMABetiko
wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 września 2023, 14:51
Urząd Miejski w Kisielicach zachęca mieszkańców do skorzystania z dotacji w ramach programu

Urząd Miejski w Kisielicach zachęca mieszkańców do skorzystania z dotacji w ramach programu "Czyste Środowisko" i udziela im wsparcia merytorycznego w tym zakresie.

W trosce o zdrowie, klimat i środowisko. Urząd Miejski w Kisielicach prowadzi punkt informacyjno-konsultacyjny programu "Czyste Powietrze" i zaprasza mieszkańców do skorzystania z dostępnej w nim pomocy.

Czym jest program "Czyste Powietrze"?

Program Priorytetowy "Czyste Powietrze" to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych, by efektywnie zarządzać energią. Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększą domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym. Program będzie realizowany w latach 2018-2029, a łączne działania w jego ramach to kwota ponad 103 mld zł. Program Priorytetowy "Czyste Powietrze" to możliwość uzyskania wsparcia finansowego w formie dotacji i/lub pożyczki przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego kotła grzewczego.

Trzy poziomy dofinansowania. Dotacja nawet do 135 tysięcy złotych!

Maksymalna dotacja, jaką może uzyskać wnioskodawca, zależy od zakresu planowanego przedsięwzięcia, a także osiąganego w gospodarstwie domowym dochodu. Szczegóły na ten temat dostępne są na załączonej grafice.

Gmina Kisielice pomoże mieszkańcom złożyć wniosek i uzyskać dotację

W trosce o środowisko oraz wygodę mieszkańców Urząd Miejski w Kisielicach prowadzi punkt informacyjno-konsultacyjny programu "Czyste Powietrze". Mieszkańcy uzyskają tutaj odpowiedź na nurtujące ich pytania, pomoc w zakresie wypełnienia wniosku i wsparcie merytoryczne.

Urząd zaprasza mieszkańców zainteresowanych uzyskaniem dotacji z programu "Czyste Powietrze" do kontaktu:

  • osobistego w siedzibie urzędu (Kisielice, ul. Daszyńskiego 5), w godzinach jego pracy;
  • telefonicznego pod numerami telefonów: 602 10 24 44 lub 55 278 55 22;
  • e-mailowego pod adresem srodowisko@kisielice.pl.

Artykuł sponsorowany.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAikea
Artykuł załadowany: 0.2596 sekundy