REKLAMAprofi
REKLAMABetiko
wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 września 2023, 12:59 komentarzy 1
Iławianie włączyli się w

Iławianie włączyli się w "Narodowe Czytanie". (Fot. Info Iława.)

Para Prezydencka, która rokrocznie obejmuje tę akcję swoim patronatem, czyta w Ogrodzie Saskim w Warszawie, a iławianie czytali pod świątecznie przystrojonymi arkadami ratusza. 

Sobota, 9 września to dzień, gdy cała Polska oddaje się lekturze "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej i naszego miasta też nie zabrakło na mapie tej promującej czytelnictwo inicjatywy.

To za sprawą akcji przygotowanej przez zespół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Iławie, który zadbał o rekwizyty, dekoracje, wianki dla czytających i miłą atmosferę. W czytelniczy piknik pod arkadami ratusza włączyły się też iławskie szkoły: "Jedynka" i "Trójka". Czytali więc uczniowie, uczniowie z nauczycielami, dzieci z rodzicami i inni, indywidualni miłośnicy literatury. Z osób publicznych w "Narodowym Czytaniu" w Iławie wzięli udział Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski wraz z zastępczynią Dorotą Kamińską oraz przewodnicząca sejmiku województwa Bernadeta Hordejuk.

Każdy mógł wziąć na pamiątkę okolicznościową przypinkę, a także wykonać stempel na własnym egzemplarzu "Nad Niemnem".

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Info Iława.

"Narodowe Czytanie" pod arkadami ratusza w Iławie.

Ilość zdjęć 41

REKLAMANAJLAK
REKLAMAipb

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Maryśka 1 5 miesięcy temuocena: 75% 

    Widać wspaniałą atmosferę, pasjonatów literatury i ciekawą oprawę artystyczną. Brawo!

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4748 sekundy