ZDZ
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 września 2023, 11:03

(Fot. materiały Modera Deweloper.)

Po bardzo dobrym odbiorze osiedla Przy Rodzinie firma Modera z przytupem zabiera się za realizację kolejnej atrakcyjnej dla mieszkańców inwestycji. Tuż przy skrzyżowaniu Alei Jana Pawła II z ul. Piaskową powstaje właśnie osiedle Morena. To 22 budynki (44 domy) w zabudowie bliźniaczej. Jesteś zainteresowany zamieszkaniem tu? Jeśli tak, to już możesz kontaktować się z agentami sprzedaży nieruchomości, którzy wsłuchają się w Twoje potrzeby i odpowiednio Ci doradzą.

Modera to kooperacja dwóch doświadczonych, cenionych i profesjonalnych firm: Budownictwo Kraweć oraz Konstal. Ojcowie-założyciele: Bartłomiej Kraweć, Piotr Leszek i Miłosz Konecki zbadali potrzeby mieszkaniowe społeczeństwa, w tym także iławskiego. Stąd ich wspólna, inauguracyjna inwestycja zakończona w sierpniu tego roku - osiedle Przy Rodzinie, które usytuowane jest tuż przy Alei Jana Pawła II (pełni ona funkcję północnej obwodnicy miasta), nieopodal ośrodka zdrowia i rzeki Iławka. Całkiem niedaleko stąd, 1,5 km na wschód, tuż przy skrzyżowaniu obwodnicy i ul. Piaskowej, powstaje właśnie drugie kameralne osiedle.

- Widząc dalszą potrzebę budownictwa mieszkaniowego w Iławie, postanowiliśmy zrealizować drugie osiedle domów jednorodzinnych. Wyróżnikiem Moreny jest fakt, że powstają tu m.in. domy parterowe, o niskim metrażu, dzięki czemu przestrzeń wewnątrz jest optymalnie wykorzystana, środki na ogrzewanie budynku (tu dba o to pompa ciepła typu Split) są zaoszczędzone, a jednocześnie na utrzymanie porządku nie tracimy tak cennego obecnie czasu. Na iławskim rynku nieruchomości brakowało takiego produktu, Morena jest odpowiedzią na to zapotrzebowanie — tłumaczą twórcy Modery.


Uwaga, tylko teraz! 

Deweloper przewidział na start cztery domy w znacznie niższej cenie zakupu! Szczegóły u opiekunów klientów. 


- Stawiamy na kontakt z klientem, wsłuchujemy się w jego potrzeby. W Moderze niezwykle ważna jest spójność w działaniu i realizowaniu pomysłów, także w relacji z Tobą, szanowny kliencie. W domach istnieje możliwość modelowania jego wnętrza, będzie np. możliwość wyboru liczby pokoi. Dostosujemy się do Twoich konkretnych potrzeb, a jeśli będziesz zainteresowany, to pomożemy Ci także w kwestiach ulepszenia nieruchomości, takich jak np. system rekuperacji, klimatyzacji, odkurzacza centralnego, rolet zewnętrznych oraz paneli fotowoltaicznych — tłumaczy Małgorzata Doborzyńska-Zorychta, opiekun klienta w Moderze.

Dom ma nam ułatwiać życie, a nie je utrudniać. Twórcy Moreny mają świadomość, jak bariery architektoniczne (w tym schody, progi, itp.) potrafią uprzykrzyć, czy wręcz uniemożliwić normalne funkcjonowanie osobom z niepełnosprawnościami oraz osobom starszym, które niejednokrotnie mają już problemy z poruszaniem się (jak właśnie choćby wchodzenie i schodzenie po schodach). Dlatego też domy w tej lokalizacji budowane są także z myślą o nich, stąd pomysł na parterową zabudowę, ograniczającą występowanie barier. Jeśli jesteś osobą z niepełnosprawnością ruchową i interesuje Cię zamieszkanie na Morenie, to wykonawca jest w stanie dopasować wnętrze do Twoich oczekiwań i niezbędnych potrzeb.

Morena to 44 gustowne domy w pięknej okolicy. Zobacz wizualizacje budynków.

Ilość zdjęć 11

Umiejscowienie Moreny sprawia, że będziesz miał pewność, iż w najbliższym sąsiedztwie nie powstanie żadna uciążliwa inwestycja/zabudowa. Do tego na wyciągnięcie ręki jest tu miejsce na rekreację i sport, a gwarantuje to ścieżka pieszo-rowerowa nad znajdującą się nieopodal rzeką Iławką. Do tego w okolicy jest infrastruktura bardzo ułatwiająca życie – to wymieniona już przychodnia zdrowia, ale także przedszkole czy stacja paliw. Do tego jest tu centrum handlowe (skrzyżowanie Alei Jana Pawła II i ul. Ziemowita, dosłownie 500 metrów od Moreny), gdzie mieszkańcy będą mogli zaopatrzyć się np. w produkty spożywcze. 

Osiedle to idealnie wpisuje się w ideę miasta 15-minutowego. Stąd w kwadrans dotrzesz pieszo do wielu najważniejszych punktów Iławy. To nie jest ścisłe centrum miasta, ale do niego masz dosłownie kawałek. Znaczący jest także fakt, że znajdująca się blisko "obwodnica" umożliwi Ci szybki wyjazd z Iławy w dowolnym kierunku – jest to ważne np. w kontekście pracy poza granicami miasta. Dźwięk powstający poprzez ruch pojazdów jest praktycznie nieodczuwalny na Morenie, podobnie jak znajdująca się w pobliżu linia kolejowa. Ukształtowanie terenu sprawia, że w domu czy na podwórku prawie nie słychać przejeżdżających pociągów. Najlepiej, jak sam udasz się w to miejsce i sprawdzisz na własne... uszy. 

Teraz do konkretów. Przy Rodzinie powstało 18 domów w formie tzw. bliźniaków, umiejscowionych na areale o pow. 0,52 hektara. Morena to z kolei 22 nowoczesne budynki (44 domy) położone na działce mającej 2,01 ha, także w zabudowie bliźniaczej. Masz tu do wyboru trzy rodzaje funkcjonalnych, przestronnych lokali o powierzchni użytkowej: 76,76 m2, 107,44 m2 i 115,79 m2, położonych na działkach mających od 273 do 507 m2. Wykonawcy przy tworzeniu nazw konkretnych domów inspirowali się jeziorami Pojezierza Iławskiego. Mamy tu zatem piętrowy “Jeziorak” (115,79 m2, taki sam projekt wykonano Przy Rodzinie), a także parterowe “Ewingi” (107,44 m2) oraz “Silm” (76,76 m2, również parterówka). W przypadku modeli “Ewingi” i “Silm” wyróżnikiem jest wysoki sufit, którego zastosowanie podnosi poczucie przestrzenności i komfortu. W przyszłości deweloper planuje także wybudowanie na Morenie piętrowych domów z lokalami usługowymi na parterze. 

Pierwsze budynki zostaną oddane do użytku 12 września 2024 roku. 

Wizualizacja wnętrza domu na Morenie.

Ważnym aspektem jest fakt, że domy i ich otoczenie będą już kompleksowo uzbrojone i wykończone. Tereny "bliźniaków" oddzielone zostaną ogrodzeniem, a wykonawca osiedla zadba za Ciebie o stworzenie pięknego trawnika - wszak teren wokół domu jest dla wielu nie mniej ważny, niż wnętrze budynku. Chodniki, podjazdy, “opaska” wokół z kostki brukowej, a do tego wspomniany już trawnik – kompleksowe przygotowanie domów jest tworzone z myślą o Tobie i Twoim komforcie, od pierwszych dni zamieszkania na Morenie.

- W oddanym lokalu wystarczy już tylko wykonać roboty wykończeniowe w najprostszej formie wewnątrz budynku i od razu można zamieszkać. Między innymi to nas wyróżnia – tłumaczy Bartłomiej Kraweć.

Osiedle będzie miało swój system ulic (sprawa ich patronów/nazw jest kwestią przyszłościową) oraz dróg dojazdowych. 

— Do każdego domu będzie prowadzić brukowana droga dojazdowa zaopatrzona w kanalizację deszczową — podają właściciele Modery.

I jeszcze jedna ważna kwestia – tuż przy Morenie znajdują się przystanki ZKM Iława, gdzie zatrzymują się autobusy linii nr 1, która dowozi pasażerów do wielu najważniejszych punktów w mieście. 

44 gustowne domy w pięknej okolicy - jeden z nich może być Twój, opiekunowie klientów z Modery czekają na KONTAKT.


Osiedle Morena w Internecie:

Strona internetowa: MODERA
FB: Modera Deweloper


Artykuł sponsorowany.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAgeodeta
REKLAMAprofi
Artykuł załadowany: 1.1833 sekundy