ZDZ
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 września 2023, 11:57
Konferencja pt. „Czyste powietrze to dar i wyzwanie” odbędzie się 14 września w Iławie. Na zdjęciu to samo wydarzenie, które odbyło się w ubiegłym roku w Mrągowie.

Konferencja pt. „Czyste powietrze to dar i wyzwanie” odbędzie się 14 września w Iławie. Na zdjęciu to samo wydarzenie, które odbyło się w ubiegłym roku w Mrągowie. (Fot. Portal Informacyjny Głosy Warmii i Mazur.)

Zapraszamy mieszkańców Powiatu Iławskiego na konferencję pod hasłem „Czyste powietrze to dar i wyzwanie”, która odbędzie się w czwartek, 14 września br. o  godz. 10:00 w Kinoteatrze „Pasja” przy ul. Niepodległości 13A w Iławie. Organizatorem spotkania jest Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Telewizji Lokalnych VERITAS POLSKA.

Głównym celem konferencji jest edukacja ekologiczna mieszkańców Powiatu Iławskiego, a także poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, dlaczego czyste powietrze w regionie Warmii i Mazur jest tak ważne. 

Podczas spotkania prelegenci m.in. przybliżą proekologiczne rozwiązania prawne i założenia programu „Czyste powietrze” - możliwość otrzymania dofinansowania na wymianę starego pieca, ocieplenie domu i odnawialne źródła energii. Ponadto podczas konferencji podjęta zostanie dyskusja na temat konieczności wzięcia odpowiedzialności za środowisko oraz konieczności uświadomienia sobie zagrożeń i skutków zdrowotnych braku czystego powietrza.

Konferencja będzie doskonałą okazją do poszerzenia swojej wiedzy i świadomości na temat zagrożeń oraz kluczowych kwestii związanych z jakością powietrza.


Projekt dofinansowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego - Departament Ochrony Środowiska, a współorganizatorami konferencji są także Powiat Iławski, Miasto Iława, Gmina Iława, Gmina Susz, Fundacja „Zdrowe Płuca” oraz Telewizja Olsztyn.


Ogłoszenie.

REKLAMAPellet
REKLAMAMichał pop up
Artykuł załadowany: 0.3283 sekundy