REKLAMAAldortax
REKLAMABetiko
wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 września 2023, 08:04

(Fot. Archiwum własne.)

W pierwszej połowie września czuć jeszcze lato, ale i początki jesieni w Iławie zapowiadają się prawdziwie energetycznie! Wszystko wskazuje na to, że w tym roku Warsztaty Gospel nad Jeziorakiem będą nie tylko jubileuszowe, ale i rekordowe, zatem i koncert finałowy przyniesie niezwykłe wrażenia.

Warsztaty Gospel nad Jeziorakiem odbywają się w Iławie od pięciu lat. To inicjatywa zespołu Iława Gospel Singers oraz Stowarzyszenia Gospel nad Jeziorakiem.

Organizatorzy zapraszają do udziału znakomitych wokalistów, dyrygentów, muzyków; zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Impreza wpisała się już na stałe w kalendarze wielu uczestników, którzy na tę gospelową jesień czekają z niecierpliwością. Co roku jest też więcej nowych osób gotowych na rozpoczęcie przygody z muzyką gospel. I choć wydawało się, że w zeszłym roku padł rekord frekwencyjny, gdy na scenie podczas koncertu finałowego pojawiło się 150 osób, już teraz, na trzy tygodnie przed wydarzeniem, wiadomo, że to nie było ostatnie słowo.

- Mamy świadomość tego, że zainteresowanie uczestników z roku na rok rośnie i bardzo się z tego cieszymy, jednak naprawdę zaskoczyło nas to, że praktycznie w dwa dni zamknęliśmy zapisy. Dlatego po rozmowach i analizach doszliśmy do wniosku, że zmienimy miejsce warsztatów, po to, by dać szansę większej liczbie osób na spotkanie z muzyką gospel i naszymi wspaniałymi instruktorami. Nadal mamy jeszcze miejsca na warsztaty Gospel Kids, które zainaugurowaliśmy trzy lata temu. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież, zwłaszcza z Iławy i całego regionu do zapisów i udziału w warsztatach i koncercie. W tym roku młodych wokalistów poprowadzi Gabi Gąsior - opowiada Magdalena Wróblewska, prezes Stowarzyszenia Gospel nad Jeziorakiem. 


Dla przypomnienia: w piątek, 29 września rozpoczną się warsztaty dla dzieci i młodzieży. W sobotę, 30 września i w niedzielę, 1 października będą się odbywać warsztaty dla dorosłych. Całość zwieńczy niedzielny koncert finałowy (o godzinie 18:00) z udziałem znakomitych gości.


Warto wspomnieć o instruktorach, bo to ten duet przyciągnął tak wielu uczestników z całej Polski. Gabi Gąsior to nagradzana wokalistka, autorka tekstów i instruktorka wokalna, której muzyka gospel jest szczególnie bliska. Pochodzi z Przemyśla i to tam narodziła się jej miłość do tej muzyki. Śpiewała najpierw w Przemyskim Chórze Gospel, później koncertowała, towarzysząc na scenie takim znakomitym artystom jak m.in. Ewa Uryga, Marek Bałata, Grażyna Łobaszewska, Ruth Waldron, Junior Robinson, David Daniel. Od wielu lat tworzy i wykonuje muzykę gospel, nagrywa płyty, bierze udział w wielu ciekawych muzycznych projektach. Wayne Ellington to brytyjski wokalista i trener wokalny z ponad 30-letnim doświadczeniem, uczestnik brytyjskiej edycji “The Voice” w grupie Toma Jonesa, założyciel wielokrotnie nagradzanego chóru Manchester Inspirational Voices. Prowadzi warsztaty na całym świecie, koncertuje, kilka lat temu nagrał płytę z muzyką Nat King Cole’a.

Podczas koncertu finałowego wystąpią uczestnicy warsztatów, instruktorzy, a także znakomici muzycy z zespołu Holy Noiz, z którym od kilkunastu lat współpracuje Gabi Gąsior. Bilety na koncert można kupić online na stronie www.bilety24.pl.


Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Miejskiej Iława, Powiatu Iławskiego i Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Partnerami wydarzenia są Iławskie Centrum Kultury oraz Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji.


ES/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAipb

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.522 sekundy