ZDZ
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 września 2023, 13:51 komentarzy 1
Krzesimir Gromadka z Iławy zdobywcą Jezioraka - wielkie gratulacje!

Krzesimir Gromadka z Iławy zdobywcą Jezioraka - wielkie gratulacje! (Fot. Info Iława.)

Ma 17 lat i właśnie zapisał się w historii iławskiego amatorskiego sportu! Krzesimir Gromadka pokonał cały Jeziorak (ponad 27 km!) i w niedzielne popołudnie, 17 września dotarł na brzeg po przepłynięciu najdłuższego polskiego jeziora; jego walka z żywiołem trwała około 12 godzin.

Krzesimir jest pierwszą niepełnoletnią osobą i najmłodszym pływakiem w historii, który tego dokonał!


Poznajcie Krzesimira Gromadkę, 17-letniego zdobywcę Jezioraka. 


Pływak jest uczniem Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Iławie, ratownikiem (po 2 etapach szkolenia) Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Iławie i zawodnikiem sekcji pływackiej SSP Orka Iława.

- Sport towarzyszył mi przez większość mojego życia - opowiada Krzesimir - ale początkowo nie był tak wielką pasją. Często do aktywności fizycznej inspirowali mnie znajomi i zajęło mi trochę czasu, zanim odnalazłem własną drogę. Pływanie zawsze gdzieś tam było obecne, czy to w ramach nauki w szkole, czy zajęć w iławskiej Orce. Przełom nastąpił 4 lata temu, kiedy dołączyłem do grupy triatlonowej prowadzonej przez trenerów Radka Burzę i Sławomira Banackiego. Po dwóch latach intensywnych treningów zdałem sobie sprawę, że to właśnie pływanie jest moją prawdziwą pasją. Treningi pływackie są niezwykle wymagające w porównaniu z innymi dyscyplinami. To siedem treningów w tygodniu o łącznej długości prawie 14 godzin, niektóre z nich nawet o 6 rano. Jednak to właśnie te trudności i konieczność wczesnego wstawania budują charakter i motywują do dalszego rozwoju. Niestety zbyt późne rozpoczęcie profesjonalnego pływania oznacza brak wyników medalowych na zawodach. Dla mnie jednak najważniejsza jest satysfakcja płynąca z rozwoju osobistego i doskonalenia swoich umiejętności - podkreśla.

Pomysł na samodzielne przepłynięcie Jezioraka, najdłuższego jeziora w Polsce, pojawił się na początku tego roku. 

- Wiedziałem, że nie będę pierwszy ani nie uzyskam najlepszego czasu, bo wiele osób, do których zresztą mam ogromny szacunek, już tego dokonało, czasem ze świetnym wynikiem. Jednak nie było to dla mnie najważniejszą kwestią - podkreśla 17-latek. - Warto zaznaczyć, że wiele przydatnych informacji otrzymałem od pani Agaty Wacławskiej, która przepłynęła Jeziorak jako pierwsza kobieta. Mnie do podjęcia tego wyzwania zainspirowała wizja zostania najmłodszą osobą, która przepłynęła tych ponad 27 kilometrów - dodaje. - Dla mnie przepłynięcie Jezioraka to nie tylko osiągnięcie osobiste, to także symbol poświęcenia, wytrwałości i pasji. Mam nadzieję, że ta historia może być inspiracją dla innych młodych ludzi, by odważnie dążyli do realizacji swoich marzeń.


Zmagania z Jeziorakiem Krzesimir rozpoczął o 6:00 rano na jego północnym brzegu w Dobrzykach. Wielki finał, gdzie młody pływak był entuzjastycznie witany przez bliskich i kibiców, miały miejsce przy amfiteatrze w Iławie. Walka 17-latka, którego asekurował WOPR, z najdłuższym polskim jeziorem trwała około 12 godzin.


Wielkie gratulacje!

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Info Iława.

17-latek zdobywcą Jezioraka! Krzesimir Gromadka z Iławy przepłynął najdłuższe polskie jezioro. ZOBACZ ZDJĘCIA Z FINAŁU W CENTRUM IŁAWY.

Ilość zdjęć 39

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK
Swojak

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Link 1 10 miesięcy temuocena: 50% 

    Brawo, brawo i jeszcze raz brawo!!!. Tak trzymaj.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 1.213 sekundy