REKLAMAzoomi
REKLAMAZielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 września 2023, 13:15 komentarzy 1
Kierujący BMW nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i uderzył w mercedesa. W trakcie czynności okazało się, że mieszkaniec Iławy (będący policjantem) kierował samochodem, mając 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Kierujący BMW nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i uderzył w mercedesa. W trakcie czynności okazało się, że mieszkaniec Iławy (będący policjantem) kierował samochodem, mając 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Niestety: na niektórych nie działają prośby, groźby czy apele... Nie pomaga uświadamianie i edukacja. Policjanci codziennie zatrzymują kierowców, którzy nieodpowiedzialnie zachowują się na drodze, czy decydują się na jazdę pomimo wcześniej spożytego alkoholu.

Pierwszego z takich kierujących policjanci zatrzymali już w piątek (15.09.2023 r.), kilka minut po godzinie 12:00 na terenie Iławy. Funkcjonariusze wylegitymowali kierującego audi, sprawdzili go w policyjnych systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. Okazało się, że 26-latek kierował samochodem, mając w organizmie 1,8 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mieszkańcowi gminy Iława prawo jazdy.

Natomiast po godzinie 15:00 kierujący BMW nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i uderzył w mercedesa. W trakcie czynności okazało się, że mieszkaniec Iławy (będący policjantem) kierował samochodem, mając 1,8 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, a on sam został osadzony w policyjnej celi.  

Tymczasem po godzinie 22:00 w Sampławie policjanci podczas pomiaru prędkości zatrzymali kierującego renaultem. Jak się okazało, 27-latek nie tylko przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym, ale również nie miał uprawnień do kierowania samochodem, za to miał aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Kolejny kierujący w sobotę (16.05.2023 r.), kilka minut po godzinie 5:00 uderzył w drzewo. Jak ustalili policjanci, 24-latek po prostu zasnął za kierownicą i na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyźnie na szczęście nic poważnego się nie stało, a za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem.

Tymczasem w Jędrychowie, podczas pomiaru prędkości, policjanci zatrzymali kierującego mercedesem. 44-latek w terenie zabudowanym jechał z prędkością 103 km/h. Funkcjonariusze za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a także ukarali go mandatem w wysokości 1 500 zł, jego konto powiększyło się o 13 punktów karnych.

Natomiast na terenie gminy Susz, kilka minut przed godzinną 11:00, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem. W trakcie czynności funkcjonariusze skontrolowali stan trzeźwości 24-latka. Okazało się, że mężczyzna kierował jednośladem, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mieszkaniec gminy Susz za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2 500 zł.

Kolejny nieodpowiedzialny kierujący został zatrzymany w niedzielę (17.09.2023 r.), kilka minut po godzinie 10:00 w Lubawie. Mężczyzna miał problem z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy, co zaniepokoiło funkcjonariuszy. Jadąc hulajnogą elektryczną, jechał trochę po chodniku, po czym zjeżdżał na ulicę, aby po chwili znowu jechać chodnikiem. Podczas rozmowy z policjantami z ruchu drogowego okazało się, że przyczyną takiego zachowania jest wcześniej spożyty alkohol. Badanie alkomatem wskazało w organizmie 46-latka ponad 2 promile alkoholu.

Tymczasem w gminie Iława, na drodze z Mątyk w kierunku Gierłoży, 23-latek nie dostosował prędkości do warunków drogowych, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i wywrócił pojazd na dach. Mężczyźnie na szczęście nic poważnego się nie stało, a za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem.

KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

Na drodze z Mątyk w kierunku Gierłoży, 23-latek nie dostosował prędkości do warunków drogowych, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i wywrócił pojazd na dach. 

REKLAMAgeodeta

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~jackdaniels 1 8 miesięcy temuocena: 100% 

    (brawo) oni

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAKOMA
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4126 sekundy