REKLAMAfredom
REKLAMAinkubator
wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 września 2023, 14:34
Wieniec z Ząbrowa doceniony na Dożynkach Wojewódzkich w skansenie w Olsztynku.

Wieniec z Ząbrowa doceniony na Dożynkach Wojewódzkich w skansenie w Olsztynku. (Fot. UG w Iławie.)

W minioną niedzielę, 17 września w skansenie w Olsztynku odbyły się tradycyjne Dożynki Wojewódzkie. 

Podczas tegorocznego święta plonów przy ołtarzu w amfiteatrze złożono 46 wieńców dożynkowych przygotowanych przez sołectwa i został rozstrzygnięty konkurs na najładniejszy z nich. Tutaj sukces zapisało na swoje konto Ząbrowo w gminie Iława - przygotowany tu wieniec został wyróżniony. Dzięki temu do sołectwa trafiła nagroda finansowa w wysokości tysiąca złotych.

Sołectwo reprezentowały na Dożynkach Wojewódzkich panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Ząbrowie z przewodniczącą Anną Malinowską na czele wraz z grupą wieńcową. Gratulujemy!

Na regionalnym święcie plonów Gminę Iława reprezentowali też zastępca wójta Andrzej Brach, a także Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie Grażyna Piękos wraz z zespołem „Dzieci Ziemi Iławskiej” oraz akompaniatorem Jerzym Piotrowskim.

UG w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAprofi

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4197 sekundy