ZDZ
REKLAMAAkademia
wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 września 2023, 16:05

"Jesteś tym, co jesz" - to słynne powiedzenie ma swoje zastosowanie w przypadku ludzi, ale też zwierząt - naszych domowych milusińskich. Z tego artykułu dowiesz się, jaką dietę zapewnić swojemu kotu po zabiegu sterylizacji.

Sterylizacja - korzyści

Koty w Polsce coraz powszechniej poddaje się zabiegowi sterylizacji i zgodnie z opinią wielu specjalistów i miłośników zwierząt stanowi to przejaw świadomej dbałości o dobrostan naszych "futrzaków". W ten sposób kontroluje się populację tych zwierząt i zapobiega problemowi bezdomności - a żeby przekonać się o tym, jak smutne jest to zjawisko, wystarczy odwiedzić schronisko w dowolnym mieście... Na tym jednak nie koniec korzyści płynących ze sterylizacji, bo poza zapobieganiem niechcianym ciążom zabieg ten zmniejsza ryzyko, że nasz kot poważnie zachoruje - na przykład na niektóre nowotwory. Zatem jeśli nie chcemy, żeby nasza kotka powołała na świat potomstwo, zabieg sterylizacji wydaje się oczywistym wyborem. Sterylizację przeprowadza się również u samców.

Czym karmić kota po sterylizacji?

Po zabiegu rekonwalescencji kot potrzebuje czasu na rekonwalescencję. Naturalnie będzie wówczas wymagał nieco więcej troski niż na co dzień. Jeśli zapewnisz swojemu pupilowi odpowiednią dietę, to z pewnością szybciej dojdzie do siebie. Na początek świetnym wyborem będzie mokra karma dla kotów, bo to dla naszych milusińskich prawdziwy rarytas. Ponieważ kotom po zabiegu sterylizacji może przez kilka do kilkunastu godzin nie dopisywać apetyt, warto zapewnić im na czas rekonwalescencji coś wyjątkowo smacznego. Dobre mokre karmy dla kota od wiodących producentów, dostępne w puszkach, saszetkach czy tackach, będą tutaj doskonałym wyborem.

Sucha karma dla kotów to również ważny element diety naszych "futrzaków". Jednak zanim zdecydujesz się na zakup danego produktu, warto najpierw przeczytać jego skład i zorientować się, jaka jest jego wartość odżywcza. Zarówno podczas rekonwalescencji po zabiegu sterylizacji, jak i na co dzień, upewnij się, że wybrana przez Ciebie karma jest dobrym źródłem białka zwierzęcego, tauryny, która jest niezbędnym aminokwasem, potrzebnych kwasów omega-3 i -6 oraz żelaza, wapnia i fosforu - tych wszystkich makro i mikroelementów potrzebuje Twój pupil, aby cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem oraz energią.

Natomiast nie ma potrzeby zwiększania porcji karmy, jaką podajesz swojemu pupilowi - lepiej pozostań przy dotychczasowym rozmiarze posiłków - zwłaszcza że zmiany w gospodarce hormonalnej kotek po takim zabiegu i tak mogą prowadzić do tycia. Bardzo ważne jest odpowiednie nawodnienie. Upewnij się więc, że Twój kot zawsze ma dostęp do świeżej wody.

Materiał partnera.

TEMATY polecamy
REKLAMANAJLAK
REKLAMAprofi

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4145 sekundy