REKLAMAfredom
REKLAMAinkubator
wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 września 2023, 07:44
W ćwiczeniach w przedsiębiorstwie Lubawa S.A. udział brało łącznie 27 strażaków.

W ćwiczeniach w przedsiębiorstwie Lubawa S.A. udział brało łącznie 27 strażaków. (Fot. KP PSP w Iławie.)

Łącznie 27 strażaków wzięło udział w przeprowadzonym 19 września w obiektach Centrum Badawczo-Rozwojowego Lubawa S.A. ćwiczeniu Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Iławie. 

Scenariusz ćwiczeń zakładał prowadzenie działań ratowniczo-gaśniczych podczas pożarów hal magazynowo-produkcyjnych.

Siły i środki pierwszego rzutu składały się z zastępów JRG Iława oraz zastępów jednostek OSP z Lubawy, Ławic i Rożentala. Ćwiczenia poprzedziła odprawa, podczas której omówiono zasady BHP związane z poruszaniem się pojazdami pożarniczymi i utrzymaniem sprzętu oraz jego bezpiecznego mocowania na pojazdach.  

Koncentracja sił i środków miała miejsce w jednostce OSP Lubawa, gdzie odbyło się sprawdzenie sprzętu oraz dokumentacji odwodowej poszczególnych zastępów. Następnie alarmowane jednostki przedysponowane zostały do zasymulowanego pożaru hali produkcyjnej na terenie zakładu. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wprowadzeniu strażaków do wnętrza hali w celu podania środków gaśniczych, ewakuacji dwóch zaginionych pracowników oraz udzieleniu im kwalifikowanej pierwszej pomocy. W trakcie ćwiczeń kierujący działaniami otrzymał informacje o poszkodowanym znajdującym się na dachu hali i tak zasymulowane zdarzenie wymagało przeprowadzenia ewakuacji poszkodowanego przy użyciu podnośnika

Podsumowanie ćwiczeń odbyło się w sali konferencyjnej zakładu, podczas której komendant powiatowy wraz z organizatorami podziękował wszystkim ćwiczącym druhom, jak również pracownikom komendy. Przedstawiono również wnioski oraz sugestie zebrane przez rozjemców, którzy kontrolowali poszczególne odcinki bojowe. W ćwiczeniach udział brało łącznie 27 strażaków.

KP PSP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAPellet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 1.297 sekundy