REKLAMApluszak
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 września 2023, 08:28
7 zastępów straży zadysponowano na miejsce rozwiniętego pożaru budynku w Jędrychowie w gminie Kisielice.

7 zastępów straży zadysponowano na miejsce rozwiniętego pożaru budynku w Jędrychowie w gminie Kisielice. (Fot. OSP Gałdowo.)

Około godziny 13:30 w środę (20 września) do strażaków w powiecie dotarło alarmujące zgłoszenie dotyczące pożaru budynku mieszkalnego. Na miejscu okazało się, że pożar jest rozwinięty, ale dotyczy pustostanu. To budynek, który jest tak długo niezamieszkały, że zanikła droga dojazdowa.

- Palił się pustostan - budynek znajdujący się wśród pól w znacznej odległości od drogi - informuje mł. bryg. Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Iławie. - Ponieważ ze zgłoszenia wynikało, że pali się budynek mieszkalny, na miejsce zadysponowano aż 7 zastępów straży, w tym z Kisielic, Gałdowa, Jędrychowa i Jakubowa Kisielickiego oraz z iławskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej.

g

Pożar w momencie dojazdu na miejsce pierwszych zastępów był już bardzo rozwinięty, kłęby dymu strażacy widzieli już ze Stradomna.

- Okazało się, że pali się starszy budynek, z czerwonej cegły, parterowy z poddaszem, niezamieszkały od lat 90-tych, położony wśród pól i bez drogi dojazdowej - kontynuuje mł. bryg. Krzysztof Rutkowski.

Na szczęście w środku nikogo nie było. Natomiast pustostan został w dużym stopniu strawiony przez ogień. Doszło do częściowego zawalenia się stropu i krytego blachą dachu, przez co konieczna była częściowa rozbiórka.

Przyczyna pożaru jest w tym momencie nieznana.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: OSP Gałdowo.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAprofi

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3865 sekundy