REKLAMAAldortax
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 września 2023, 09:29
I Festiwal Kolory Warmii i Mazur zawita m.in. do Powiatu Iławskiego. W artykule zaproszenia na dwa kameralne koncerty.

I Festiwal Kolory Warmii i Mazur zawita m.in. do Powiatu Iławskiego. W artykule zaproszenia na dwa kameralne koncerty. (Fot. materiały organizatora.)

Powiat Iławski jest współorganizatorem wydarzenia artystycznego pn. „I Festiwal Kolory Warmii i Mazur”. Będą to koncerty muzyki klasycznej, operowej i operetkowej, na które zapraszamy już 7 i 8 października (sobota i niedziela). Odbędą się one w Rudzienicach oraz w Kisielicach. Wstęp jest bezpłatny!

Na koncerty zapraszamy do dwóch kościołów: w Rudzienicach oraz w Kisielicach.

  • 7 października 2023r., godz. 15:00 – Rudzienice (Kościół pw. Matki Bożej Królowej Polski, ul. Parkowa 12).
  • 8 października 2023r., godz. 19:00 – Kisielice (Kościół pw. Matki Bożej Królowej Świata, ul. Kościelna).

f

Zespół solistów pod przewodnictwem Małgorzaty Kulińskiej kontynuuje pracę rozpoczętą przez śp. Kazimierza Kowalskiego, docierając z unikatowym repertuarem muzyki klasycznej, operowej i operetkowej do mniejszych miejscowości naszego regionu. W tym roku zaproponowano, by dwa z koncertów odbyły się na terenie Powiatu Iławskiego. Większość koncertów odbywa się w kościołach – wykonywany repertuar znakomicie wpisuje się w te przestrzenie. Wydarzenia przyciągają publiczność, wypełniając mury budynków. W programie koncertu znajdą się przeboje polskiego i światowego repertuaru operowego, operetkowego i musicalowego kompozytorów takich jak: S. Moniuszko, F. Chopin, W. A. Mozart, E. Kalman, F. Lehar, J. Strauss. Mamy nadzieję, że tak będzie i tym razem. Zapraszamy.

Publikacja Starostwa Powiatowego w Iławie.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAipb
Artykuł załadowany: 0.2554 sekundy