REKLAMAprofi
REKLAMAkarczma 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 października 2023, 10:21 komentarzy 12
To już kolejna w ostatnim czasie porcja dobrych wiadomości dla kierowców w powiecie! Na które drogi tym razem znajdą się pieniądze? Sprawdźcie.

To już kolejna w ostatnim czasie porcja dobrych wiadomości dla kierowców w powiecie! Na które drogi tym razem znajdą się pieniądze? Sprawdźcie. (Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Województwo warmińsko-mazurskie otrzymało łącznie ponad 351 mln zł na 220 zadań - na liście beneficjentów najnowszego rozdania Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg nie brakuje też lokalnych samorządów. Wyniki ogłoszono 2 października.

Które drogi doczekają się remontów przy wsparciu środków z RFRD? Przegląd lokalnych, dofinansowanych zadań rozpoczynamy od dróg powiatowych.

Poniższe dotacje pozyskał ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg samorząd Powiatu Iławskiego.

Nazwa zadania, wartość zadań ogółem, kwota wnioskowanego dofinansowania:

 • przebudowa drogi powiatowej nr 1295N Kamieniec - Ulnowo na odcinku Kamieniec - Rudniki; 2 761 431 zł; 2 209 144,80 zł;
 • rozbudowa drogi powiatowej nr 1307N Susz - Jerzwałd - Dobrzyki - Zalewo na odcinku Olbrachtówko - Dobrzyki - etap I; 4 651 016 zł; 3 720 812,80 zł;
 • przebudowa odcinka drogi powiatowej nr 1910N Susz - Kisielice w m. Wądoły, gm. Susz; 1 972 584 zł; 1 578 067,20 zł.

g

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAikea

12Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Turysta wawa 12 4 miesiące temu

  A kiedy wkoncu zostanie zrobiona droga iława, gardzeń,siemiany.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~abc 11 4 miesiące temuocena: 67% 

  Tymczasem rusza kolejna edycja rządowego programu inwestycji strategicznych. Iława jako miasto powinna się ubiegać o dofinansowanie - małej obwodnicy Iławy, bez względu już na trasę przebiegu przyszłej ekspresówki S5. Mała obwodnica powinna połączyć obecną DK16 i DW536 (od Iławy do Sampławy), od strony południowej, zaczynając od Nowej Wsi / Kałdun, na południe poza Jeziorem Iławskim, w okolicach Dziarn, do Wikielca / Stradomna, w formie zwykłej drogi krajowej typu GP. Ruch tranzytowy jest i wciąż będzie spory. Aby coś zyskać, trzeba o to walczyć, zabiegać, aplikować. Samo nie przyjdzie. Inne miasta walczą i dostają. Rząd rozdaje pieniądze, a Iława się przygląda. Trzeba też inwestować w warunki sprzyjające rozwojowi przemysłu. Bo na turystyce Iława długo nie pociągnie. Popatrzmy jak małe miasteczko - Dobre Miasto za Olsztynem, ile inwestycji przyciąga. Widocznie burmistrz ostro nad tym pracuje.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~abc 10 4 miesiące temu

  W powiecie iławskim potrzebne są nowe inwestycje przemysłowe. Przedstawiciele samorządów powinni wziąć się do roboty i szukać, i zachęcać inwestorów. Każde kolejne 100 lub 200 miejsc pracy ma znaczenie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~CHWALĄCY 9 4 miesiące temuocena: 100% 

  Dziękuję sołtysowi mózgową za zrobioną drogę mózgowo gulb mózgowo Jędrychowo za zbudowany most mózgowo trupel za drogę mózgowo a mózgowo 16 drogi najlepszym stanarcie asfalt proszęz weryfikować

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bcv 8 4 miesiące temu

  Ciekawe kiedy remonty tych dróg będą. Strzelam gdzieś za 5 lat

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Proszę zobaczyć 7 4 miesiące temu

  trasę do Ząbrowa od strony Szymbarka. Piękny asfalt . Wykonano również utwardzone pobocze. Pierwsze dni betonowego pobocza - super, ale w kolejnych dniach już wygląda to tragicznie. Rozjeżdżone pobocze przez jeżdżące tam sznurami ciężarówki. Czy tak ma wyglądać remont drogi, czy to kolejne dziadostwo.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 6 4 miesiące temuocena: 89% 

  Akurat z Susza do Zalewa to rzeczywiście tragedia. Podobnie z Iławy do Siemian czy dalej do Jerzwałdu...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~1234 5 4 miesiące temuocena: 100% 

  A KIEDY NA TRASIE WIKIELEC - KARAŚ - SZEPLERZYZNA ??

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bfe 4 4 miesiące temuocena: 100% 

  Płyną miliony, tylko obwodnicy miasta jak nie było, tak nie ma. Miasto zakorkowane, bo każdy TIR musi przejechać przez mostek na Jezioraku.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Cdf 3 4 miesiące temuocena: 57% 

  Kiedy wreszcie będzie przebudowa drogi ilawa wikielec... Była tam robiona droga z 6 lat temu i już czas ja na nowo zrobić.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Berta 2 4 miesiące temuocena: 100% 

  A biedaki z Nowego Miasta i Biskupca mają od swojej strony fajną drogę...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marcin 1 4 miesiące temuocena: 100% 

  Ten odcinek jest dobry. Wikielec- karaś, tam by się przydał remont, wstyd dla zarządcy

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3778 sekundy