REKLAMAfredom
REKLAMAAkademia
wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 października 2023, 10:04 komentarzy 31
Kiedy w Iławie rozpocznie się sezon grzewczy? - pytają mieszkańcy, którym zaczął dokuczać chłód.

Kiedy w Iławie rozpocznie się sezon grzewczy? - pytają mieszkańcy, którym zaczął dokuczać chłód. (Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Wrzesień bił rekordy ciepła, za to w pierwszej dekadzie października temperatury poleciały na łeb na szyję! Do naszej redakcji trafiają kolejne sygnały od iławian, którzy skarżą się, że marzną w swoich mieszkaniach i pytają, kiedy rozpocznie się sezon grzewczy.

Dotyczy to różnych zarządców nieruchomości w Iławie - do nas dotarły sygnały głównie od mieszkańców zasobów miejskiej spółki Iławskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego (np. z ulicy Ostródzkiej), a także spółdzielni "Praca".


Na odpowiedź ITBS czekamy, natomiast szef "Pracy" za naszym pośrednictwem już spieszy z informacjami adresowanymi do mieszkańców.


- Chciałbym przekazać mieszkańcom bloków w naszych zasobach, że już zgłosiliśmy zapotrzebowanie na ciepło do spółki Energetyka Cieplna w Iławie. Dodam, że proces uruchomienia ogrzewania trwa z reguły 2-3 dni - podał nam prezes Tomasz Mazurewicz. - W naszych zasobach jest 107 budynków, więc nie wszędzie ogrzewanie ruszy w tym samym czasie, ale co do zasady - stopniowo rozpoczynamy sezon grzewczy.

Szef największej spółdzielni mieszkaniowej w naszym mieście wyjaśnia też, że wybierając termin rozpoczęcia sezonu grzewczego, SM stara się wyważyć komfort mieszkańców i gospodarne dbanie o finanse spółdzielców. Każdy dzień grzewczy to bowiem dla zarządcy - a zatem i dla mieszkańców - dodatkowe koszty

Trzeba przyznać, że zmienna pogoda nie ułatwia zadania. Dzisiaj jest rzeczywiście chłodno (gdy tuż przed godziną 10:00 sprawdzamy odczyty, to okazuje się, że zgodnie z danymi z serwisu meteo.imgw.pl termometry w Iławie pokazują tylko 5,3 stopnia C, zaś temperatura odczuwalna jest na poziomie zaledwie 4,4 stopnia). Jednocześnie synoptycy tego samego serwisu prognozują, że w najbliższą środę temperatura w Iławie zbliży się do... 18 stopni. Tego dnia raczej nie będziemy potrzebować w naszych mieszkaniach ogrzewania, ale - skoro rozpoczęliśmy sezon grzewczy - to będziemy za nie płacić.


AKTUALIZACJA

Otrzymaliśmy informację w sprawie sezonu grzewczego w budynkach spółki ITBS.

Iławskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego - Zarząd Gospodarki Lokalami Spółki z o.o. informuje że węzły ciepłownicze uruchamiane są sukcesywnie od 5 października 2023 r.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAprofi

31Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Mr. T 31 8 miesięcy temuocena: 25% 

  Łaski kuźwa nie robią! Płaci się cały rok za ogrzewanie i trzeba być totalnym imbecylem aby nie wiedzieć, że jak temperatura przez kilka dni w nocy spadnie poniżej 10 stopni (było nawet mniej), to należy włączyć w mieście ogrzewane. Jednak zarządzający tym mają to w dupie, bo nie mieszkają w bloku tylko zapewne w domku jednorodzinnym i im ciepło, a ludzie niech sobie marzną.Kpiny! A teksty typu, że "w środę ma być 19 stopni" to już szczyt żenady.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lucek 30 8 miesięcy temuocena: 30% 

  Nadal zimno na piastowskim a opłaty pobierają lecą w kulki nieźle

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Też lokator 29 8 miesięcy temuocena: 20% 

  A propos wypowiedzi ITBS- co oznacza sukcesywne przyłączanie? Czy istnieje plan przyłączania, czy wybiórczo? Czy jest terminarz przyłączania, bo "sukcesywnie" to może trwaaac.... Ps. Zaciekawiła mnie ocena komentarzy. Widać, że ludziom na grzaniu nie zależy, tylko jestem ciekawy, którym ludziom ? Czyżby oceniali lokatorzy, czy też nie, a jeśli nie, to kto?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lokator 28 8 miesięcy temu

  Bardzo proste siedzą pracownicy ITBS i łapa w dół . Raczej nie robi to żaden lokator , chyba że ci co lubią jak i dupsko marznie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lokator 27 8 miesięcy temuocena: 23% 

  Propozycja. Zwołanie Nadzwyczajnego walnego posiedzenia spółdzielców i uchwała o odwołaniu prezesa i rady nadzorczej. Kto chętny podjąć się tego ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Paździoch 26 8 miesięcy temuocena: 70% 

  Im to w blokach mało co pasuje,woda z kranu brązowa,na sankach koło wieży nie mogą jeździć. Teraz im zimno co za ludzie marudne.tylko mącić kopcić to im wychodzi

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lokator II 25 8 miesięcy temuocena: 28% 

  Ale zzzimno w domu. W nowych blokach na Wyszyńskiego grzeją od piątku. Tam inna sp-nia. Nie Praca. Dbają o swoich lokatorów.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lokator 24 8 miesięcy temuocena: 24% 

  A co mają robić rodzice, gdy w mieszkaniu zimno, a są małe dzieci? Co z ludźmi starymi, którzy wymagają ciepła? Czy kogoś to obchodzi? Co roku jest to samo. Ciepłownia przygotowana, a zarządcy nie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jola 23 8 miesięcy temuocena: 21% 

  Od października ogrzewanie w blokach spółdzielni Praca jest droższe o 1 zł za metr mieszkania, czyli 8,30 zł. W Elblągu koszt ogrzewania to 3,30, a wspólnota Przy rondzie w Iławie to 5,50 zł. Zawsze trzeba się upomnieć o włączenie ogrzewania. Żenada.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do prezesa . 22 8 miesięcy temuocena: 34% 

  JAKI JEST STAN ZATRUDNIENIA w Spóldzielni ' Praca " I jakie koszty pracy łącznie z zarządem i radą nadzorczą .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lokator 21 8 miesięcy temuocena: 40% 

  Duuużo. Zobacz ile jest łapek w dół przy każdej wypowiedzi. No nie sądzisz chyba, że to wściekli lokatorzy klikają. To sztab pracowników takie ma dziś zadanie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Semja 20 8 miesięcy temuocena: 21% 

  Nie dowiesz się, oj nie dowiesz. Ale uwierz mi ,że będziesz zdrowszy i spokojniejszy nie wiedząc o tym.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~oto obrazek PO 19 8 miesięcy temuocena: 80% 

  bo w Iławie rządzą koślawe platfusy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~prezesie zaprzez , albo potwierdź 18 8 miesięcy temuocena: 21% 

  a kobity na targowisku gadały , że w radzie to pezetpeerowy i ormowcy .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zielona 17 8 miesięcy temuocena: 26% 

  Zimno to prawda a płacić trzeba bajki opowiadają

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 16 8 miesięcy temuocena: 34% 

  Na ostródzkiej zimno jak cholera , niech się nie martwią moimi finansami, zawsze płaciłem to i teraz zapłacę . Sukcesywnie uruchamiają tak , sukcesywnie to ludzie dzwonią i pytają się kiedy będą grzać . Gdyby Pan Prezes Dalej mieszkał w jednym z bloków ITBS to pewnie już dawno by było grzane. Październik a my musimy prosić o komfort ciepła w Blokach ,ruszcie tą sprawę a nie patrzcie na prognozę pogody ,meteorolodzy się znaleźli WSTYD !!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Smolki 15 8 miesięcy temuocena: 36% 

  Ludzie muszą dzwonić do nich żeby włączyli ogrzewanie bo temperatura spadła o 1 st. Sami nie czują że jest zimno.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jolka~ 14 8 miesięcy temuocena: 100% 

  oni siedza w pracy jak paczki w masle .tak maja cieplo za nasza kase a my marzniemy .trzeba zrobic porzadek z ta spoldzielnia i przejsc na wspolnote . Kaza otkrecic kurki a jak zglaszasz ze zimno to nie chce sie podjechac odpowietrzyc .my im dajemy prace bo placimy .spoldzielni Praca nie bedzie ludzie zacznijcie myslec ,przejdzmy na wspolnote .Oni o nas nie dbaja .Wszystkich zmienic .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~... 13 8 miesięcy temuocena: 38% 

  I tak się płaci po 1000 zł czynszu cały rok więc niech głupot nie opowiada.Jest zimno i muszą włączyć.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławiak 12 8 miesięcy temuocena: 46% 

  NIC DZIWNEGO DWAJ NAJWIĘKSI ZŁODZIEDZIE W IŁAWIE CZYLI ITBS I SPÓŁDZIELNIA PRACA - ONI ZAWSZE MAJA GDZIEŚ MIESZKAŃCÓW

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Blokowy 11 8 miesięcy temuocena: 43% 

  Celowo i z premedytacją opóźnili włączenie ogrzewania w ubiegłym tygodniu, choć mieli telefony od mieszkańców, że w blokach jest po prostu zimno. Prezes mówi o kosztach, podczas gdy jak żadnego roku, ogrzewania nie trzeba było włączać we wrześniu. Czy w tym kraju nie może być normalnie? Jest zimno, powinni grzać. Ten rozruch powinien nastąpić już w ubiegłym tygodniu i w przypadku obniżającej się temperatury, ogrzewanie powinno się z automatu włączać. Corocznie nadęty prezes decyduje czy dupy mają nam marznąć czy nie. W końcu płacę za komfort niemałe pieniądze i pitu pitu prezesa mnie nie interesuje! Szczytem bezczelności jest wmawianie mi, że ktoś chce zadbać o moje pieniądze. O to zadbam sam, nie potrzeba mi oka prezesika

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Belka 10 8 miesięcy temuocena: 40% 

  Niestety. Dziś rozmawiałam z jednym z pracowników spółdzielni Praca. Takiej arogancji w głosie dawno nie słyszałam. Nie robią Łaski że włączą ogrzewanie tak jak my że płacimy. Jeśli tego nie zrobią naprawdę trzeba to zgłosić znacznie wyżej. Jest na to sposób.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ko 9 8 miesięcy temuocena: 37% 

  Pewnie, że w tym kraju nie może być normalnie, od wczoraj tu żyjesz. Swoją drogą małostkowość prezesa poraża - "włączymy, ale trzeba będzie płacić". Ciekawe jak długo o tym myślał?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lokator 8 8 miesięcy temuocena: 44% 

  Spółdzielnia i zarządca nie jest właścicielem mieszkania a co za tym idzie nie ma prawa decydować o warunkach właścicieli mieszkań.To właściciel decyduje o temperaturze w mieszkaniu.Płace za ogrzewanie i decyduje o temperaturze.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Palacz parowy 7 8 miesięcy temuocena: 67% 

  Spokojnie jest dobrze śpi się lepiej,a g..no i w puchu zmarźnie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lokator 6 8 miesięcy temu

  Głupiemu to i na mrozie ciepło.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jolka~ 5 8 miesięcy temuocena: 100% 

  nie badz taki madry .cwaniaczku bo pewnie nie masz w dupie zimno .majdy ci sie pala .zenada bedzie sie madrzyl

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 4 8 miesięcy temuocena: 37% 

  Jest październik , a oni patrzą na prognozy pogody ,jeżeli komuś będzie za ciepło to zakręci ogrzewanie .Natomiast ITBS porażka tam już nie ma z kim rozmawiać , z roku na rok coraz gorzej, czy wyjaśniono w jakiś sposób zadłużenie jakiego narobiła Pani z kasy . Może czas sprawdzić kompetencje zatrudnionych tam osób.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Krystyna 3 8 miesięcy temuocena: 26% 

  Ludzie zatrudnieni to jedno, a co zrobiła komisja rewizyjna z ratusza ? Nic wtedy kiedy takie pieniądze wypłynęły ani później jak już się okazało, że kasy brakuje.. ps komisja wybrana z radnych miasta .. czy ktoś kogoś pociągnął do odpowiedzialności..

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4092 sekundy