REKLAMAd&d
REKLAMABetiko
wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 października 2023, 15:41

Prowadzenie działalności gospodarczej potrafi przynieść wiele niespodzianek. Opóźnienia kontrahenta z zapłatą za fakturę potrafi mocno podciąć nogi. Problemem bywa też brak lub niski poziom kapitału w firmie. Jeśli dodatkowa maszyna pomogłaby Ci zwiększyć produkcję, na którą już teraz popyt jest większy niż podaż, ale brakuje pieniędzy w kasie, to co zrobisz, aby nie przegapić takiej okazji?

Jednym z rozwiązań jest leasing dla firm. Jest to szybki proces, z którego mogą korzystać również przedsiębiorstwa z krótkim stażem. Zakup maszyny, urządzenia lub samochodu w leasingu stwarza nowe możliwości. Nie inwestujesz gotówki, którą możesz przeznaczyć w rozwój innego obszaru, np. obsługi sprzedaży i logistyki, aby zapewnić wysoki poziom usług dla rosnącej liczby klientów. Jak jeszcze leasing może pomóc Twojej firmie?

Nowy sprzęt w firmie to nowe możliwości

Leasing pozwala firmom na regularną aktualizację sprzętu, takiego jak komputery, telewizory, samochody, czy maszyny przemysłowe, bez konieczności ponoszenia dużych kosztów zakupu. To może być szczególnie korzystne w branżach, gdzie technologia jest kluczowa dla konkurencyjności.

 

Równie istotna jest oferta i warunki współpracy z leasingodawcą. Nie musisz odwiedzać wszystkich firm na rynku, aby to ustalić. Sprawdź w porównywarce leasingowej, jakie są dostępne możliwości finansowania inwestycji, która zwiększy konkurencyjność Twojej firmy.

Cash flow w firmie

Leasing pozwala unikać dużej jednorazowej wpłaty, która jest konieczna w przypadku zakupu. W zamian za niewielką opłatę miesięczną firma może korzystać z potrzebnego sprzętu, co pomaga w lepszym zarządzaniu przepływem gotówki.

Przeczytaj także: Leasing auta firmowego – jak działa kalkulator leasingowy?

Niski poziom długu

Leasing nie wpływa na wskaźnik zadłużenia firmy w taki sam sposób jak kredyt lub pożyczka, ponieważ jest to umowa wynajmu. To może być korzystne, jeśli firma chce zachować zdolność kredytową i zdolność do pozyskiwania kredytów na inne cele.

Korzyści podatkowe

Leasing może zapewnić pewne korzyści podatkowe, ponieważ opłaty leasingowe często można odliczyć od podatku. Jednak zawsze warto skonsultować się z doradcą podatkowym, aby zrozumieć konkretne korzyści podatkowe w danym przypadku. Warto także zapytać, czy biuro rachunkowe widzi tego rodzaju możliwości.

Zminimalizowanie ryzyka utraty wartości aktywów

W przypadku leasingu operacyjnego firma nie ponosi ryzyka utraty wartości aktywów. Wszystko dlatego, że po zakończeniu umowy zazwyczaj ma możliwość wykupienia sprzętu na korzystnych warunkach lub wymiany go na nowy.

Dostęp do nowoczesnego sprzętu

Leasing może pomóc firmom uzyskać dostęp do specjalistycznego sprzętu, który jest potrzebny tylko okresowo lub do określonych projektów, bez konieczności jego zakupu. Dzięki temu możesz produkować wydajniej i zaspokoić popyt na Twoje produkty.

Leasing to praktyczne narzędzie, które przydaje się w różnych okolicznościach. Korzyści z tego rozwiązania są wszechstronne, a szybki proces i liberalne podejście do finansowania, to dodatkowe zalety. Mechanizm działania jest prosty, a zasady jasne. Wyraźne postępy przy niewielkim koszcie? Tak, z leasingiem to możliwe.

Artykuł sponsorowany.

TEMATY polecane
REKLAMANAJLAK
REKLAMAikea
Artykuł załadowany: 0.6245 sekundy