REKLAMAAldortax
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 października 2023, 13:50 komentarzy 2
Chór

Chór "Camerata" podczas niedzielnego Koncertu Papieskiego.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” - ta myśl Jana Pawła II stała się motywem przewodnim Koncertu Papieskiego, który odbył się 15 października 2023 roku w Kościele Św. Brata Alberta w Iławie.  

Program koncertu wypełniły kompozycje chóralne i instrumentalne uznanych kompozytorów: Ola Gjeilo, Mary Lynn Lightfoot, Jakuba Wojciechowskiego, Jana Sebastiana Bacha i Emmanuela Katamiya. Ich interpretacje przeniosły słuchaczy w świat jedności, miłości i pokoju - wartości, które promował Papież Jan Paweł II.

Podczas koncertu odbyło się prawykonanie utworu Jakuba Wojciechowskiego „Litania do Matki Bożej Łaskawej” na dwa chóry, skrzypce i marimbę. Zostało ono bardzo ciepło przyjęte przez licznie zgromadzoną w kościele publiczność. 

Wykonawcami koncertu byli: Ewelina Dzieńkowska – sopran, Dorota Królikowska – alt, Roman Adamski – tenor, Adam Janowski – bas, Magdalena Kawala – skrzypce, Łukasz Cieślak – marimba oraz chór „Camerata” pod dyrekcją Honoraty Cybuli.

Koncert został sfinansowany przez Gminę Miejską Iława. 

REKLAMAgeodeta
REKLAMAipb

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~mija 2 4 miesiące temuocena: 50% 

    hahaha pan h no popatrz

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~muzykant 1 4 miesiące temuocena: 100% 

    nie mijaj się ,,,,,,,,, tylko konkretnie a nie , Ę , Ą , a może TWĄ ?

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4412 sekundy