REKLAMAAldortax
REKLAMAkarczma 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 października 2023, 20:00
Festyn z okazji 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika odbędzie się w iławskiej szkole

Festyn z okazji 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika odbędzie się w iławskiej szkole "Czwórce" 28 października.

Małych i dużych, uczniów, rodziców i wszystkich zainteresowanych zaprasza na sobotni festyn kopernikańsko-matematyczny Szkoła Podstawowa nr 4 im. Polskich Podróżników w Iławie.

Festyn kopernikańsko-matematyczny organizowany jest w iławskiej "Czwórce" w związku z obchodami 550. rocznicy urodzin astronoma.

- Chcemy uczcić to wydarzenie i przybliżyć uczniom i rodzicom sylwetkę tego sławnego człowieka renesansu, rozpoznawalnego w Europie i na świecie - podkreślają przedstawiciele placówki. - W trakcie festynu uczniowie dowiedzą się, jak wyglądała droga Kopernika do jego sławnego odkrycia, poznamy miasta, na których odcisnął swój ślad, dziedziny wiedzy, którymi się interesował, a także przybliżymy uczniom matematykę i pokażemy, że może być ciekawa i zabawna. 

Będzie można także...

  • spróbować pysznych ciast, gofrów, bigosu, 
  • wypić jesienną herbatkę, kawę, 
  • odbyć podróż w głąb kosmosu, 
  • stworzyć własne gwiazdozbiory, planety, pieniądze, figury geometryczne, 
  • poznać ciekawostki medyczne, matematyczne, ekonomiczne i astronomiczne z czasów  Kopernika, 
  • zagrać w sudoku ze sławnymi astronomami i matematykami, 
  • zrobić sobie zdjęcie jako Kopernik i pobawić się w kosmicznych i historycznych odkrywców, odpowiadając na specjalnie przygotowane pytania
  • oraz skorzystać z wielu innych atrakcji.

f


Zaproszenie organizatorzy kierują do całej szkolnej społeczności, ale też wszystkich osób zainteresowanych na co dzień niezwiązanych z "Czwórką" - wydarzenie ma charakter otwarty.KM/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAikea

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.8151 sekundy