REKLAMAprofi
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 października 2023, 14:46

Załatwianie różnych spraw za pośrednictwem internetu jest bardzo szybkie i wygodne. Dlatego tak popularne stały się wizyty u lekarza w formie online. To łatwy i szybki sposób na uzyskanie porady medycznej. Zobacz, czy taka wizyta może zastąpić badanie w gabinecie!

Rozwój telemedycyny jest ogromnym krokiem w kierunku większej dostępności świadczeń zdrowotnych. Taki sposób leczenia ma wiele zalet, jednak trzeba pamiętać, że niekiedy sama konsultacja online nie wystarczy. W jakich sytuacjach można skorzystać z wizyty online?

Przychodnia online – dla pacjentów z chorobami przewlekłymi

Grupą osób, które najbardziej doceniają możliwości, jakie daje współczesna telemedycyna, są pacjenci cierpiący na choroby przewlekłe. W przypadku stabilnych schorzeń możliwe jest prowadzenie leczenia zdalnie, jedynie z okresowymi kontrolami w gabinecie lekarskim. Halomed – Przychodnia online umożliwia pacjentom z chorobami przewlekłymi otrzymanie porady lekarskiej oraz recepty na stale przyjmowane leki. 

Wizyta bez kolejek w przychodni internetowej

Jedną z największych uciążliwości, z którymi spotykają się pacjenci w przychodniach, jest konieczność oczekiwania w długich kolejkach. Jest to szczególnie uciążliwe w sezonie jesienno-zimowym, kiedy w poczekalni można dodatkowo zarazić się np. grypą. Problem ten niemal całkowicie rozwiązuje telemedycyna. Wiele sezonowych infekcji można leczyć zdalnie, co jest wygodniejsze zarówno dla lekarza, jak i dla pacjenta.

Dla kogo porada dietetyka?

Czy w przychodni online można otrzymać L4?

Nagła choroba wymaga czasem pozostania w domu. W takich przypadkach, aby otrzymać zasiłek chorobowy, konieczne jest uzyskanie zwolnienia lekarskiego. Taki dokument może zostać wystawiony zarówno podczas stacjonarnej wizyty w gabinecie, jak i w trakcie konsultacji online. Pracownik, który otrzymał e-zwolnienie, nie musi też specjalnie przyjeżdżać z  tym dokumentem do miejsca pracy. L4 online, od razu po wystawieniu jest przesyłane do pracodawcy.

Czy lekarz podczas telewizyty może wystawić skierowanie?

W trakcie konsultacji online lekarz może stwierdzić, że konieczne jest wykonanie dodatkowych badań. W takim przypadku specjalista może wystawić skierowanie obejmujące różne metody postępowania diagnostycznego. E-skierowanie nie różni się niczym od tradycyjnego. Warto także pamiętać, że skierowanie do szpitala na NFZ może wystawić także lekarz przyjmujący prywatnie.

Jak się przygotować do konsultacji online?

Aby wizyta przebiegła sprawnie, warto się do niej odpowiednio przygotować. W takich sytuacjach u pacjenta może pojawić się stres, który utrudnia przekazywanie informacji. Dlatego dobrym pomysłem będzie spisanie na kartce swoich objawów i ewentualnych pytań do lekarza. Im lepiej opiszesz, co Ci dolega, tym szybciej lekarz będzie mógł postawić prawidłową diagnozę. 

Dokładne, ale zwięzłe i rzeczowe przekazanie informacji jest też bardzo ważne ze względu na formę wizyty – np. jeśli odbywa się ona za pośrednictwem komunikatora tekstowego lub czatu.

Materiał partnera.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAikea
Artykuł załadowany: 0.3131 sekundy