REKLAMAAldortax
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 października 2023, 16:15
Na Muzycznych Zaduszkach w GOK.

Na Muzycznych Zaduszkach w GOK.

Muzyczne Zaduszki to cykliczne wydarzenie, które wpisało się na stałe w kalendarz imprez GOK-u w Lasecznie. Tym razem odbyło się 20 października dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
 

Przybyłych gości przywitała serdecznie dyrektor GOK-u Grażyna Piękos. Wśród nich był obecny Wicestarosta Powiatu Iławskiego Marek Polański, Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, Przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski, sołtysi Karina Cyganowska, Monika Łukaszewska i Emilia Skolmowska, dyrektor SOK-u Piotr Pancer oraz przedstawiciele lokalnej społeczności.

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji multimedialnej, podczas której zostały przypomniane sylwetki osób związanych z szeroko rozumianą działalnością kulturalną GOK-u: Stefana Gurzyńskiego, Wacławy Dobrzyńskiej, Sławomira Radziszewskiego, Beaty Szoki, Bogdana Olkowskiego, Lidii Janowskiej i Andrzeja Iwanowa.

Dyrektor Grażyna Piękos wspomniała również o wybranych artystach sceny polskiej, m.in. o Zbigniewie Wodeckim, Korze Jackowskiej, Wojciechu Kordzie, Ryszardzie Riedlu, Agnieszce Osieckiej i innych, którzy odeszli od nas na zawsze, ale pamięć o nich i ich talencie nigdy nie przeminie. Ich muzyka, teksty stały się kamieniami milowymi w historii muzyki rozrywkowej i niewątpliwie są podstawą dla artystów młodego pokolenia do wciąż nowych i zaskakujących interpretacji. 

Podczas koncertu usłyszeliśmy nastrojowe wiersze o przemijaniu autorstwa Wisławy Szymborskiej, księdza Jana Twardowskiego i Michała Matejczuka w wykonaniu Kariny Cyganowskiej, Emilii Skolmowskiej oraz pracowników GOK-u: Magdy Żuchowskiej i Danuty Glińskiej.

Gwiazdą wieczoru był wspaniały zespół z Bydgoszczy – ,,Jakub Andrzejewski Trio”. Usłyszeliśmy w ich wykonaniu piosenki Beatlesów, Erica Claptona, Michaela Jacksona, a także Ryszarda Riedla z grupy ,,Dżem”, Czesława Niemena i Romualda Lipko. 

Spotkanie zakończył występ zespołu ,,Grasz Band” działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie. Tym razem muzycy wystąpili w nowym składzie: Oktawia Laskowska, Grażyna Piękos, Kuba Konikowski, Andrzej Mosiejczyk, Rafał Piękos i Jerzy Piotrowski. W ich interpretacji usłyszeliśmy piosenki znanych polskich wykonawców: Izabeli Trojanowskiej, Grażyny Łobaszewskiej, zespołu ,,Perfect”, Ani Rusowicz, zespołu ,,Maanam” i wielu innych.

Pracownicy GOK-u w Lasecznie zadbali o stworzenie nastroju adekwatnego do charakteru imprezy, na którą oprócz muzycznego repertuaru i poezji wpłynęła scenografia kawiarenki artystycznej. Mają nadzieję, że kolejna odsłona Muzycznych Zaduszek należy do udanych.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.


Na Muzycznych Zaduszkach 2023 w Lasecznie.

Ilość zdjęć 25

Publikacja zlecona.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAkik2
Artykuł załadowany: 2.189 sekundy