REKLAMAZDZ
REKLAMAkarczma 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 listopada 2023, 12:05 komentarzy 11
44-latkowi grozi kara nawet 15 lat więzienia. Już trafił za kratki - na razie na 3 miesiące w ramach tymczasowego aresztowania.

44-latkowi grozi kara nawet 15 lat więzienia. Już trafił za kratki - na razie na 3 miesiące w ramach tymczasowego aresztowania. (Fot. materiały policji, zdjęcie ilustracyjne.)

W momencie zatrzymania był pobudzony i agresywny. Wcześniej przemocą zabierał innym kierowcom ich auta, aż wreszcie rozbił jedno z nich, uderzając w przydrożne drzewo. Odpowie też za wtargnięcie do domu i brutalny atak. Szereg poważnych przestępstw zagrażających zdrowiu i życiu oraz mieniu innych osób popełnił w niespełna godzinę 44-letni mężczyzna. 

We wtorek (31.10.2023r.) w nocy oficer dyżurny KMP w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z hoteli na terenie miasta klient miał nagle zaatakować pracowników obiektu. Mężczyzna przed przyjazdem policyjnego patrolu na miejsce wybiegł z hotelu i przemocą odebrał jednemu z kierowców auto, które po chwili porzucił. 

- Według wstępnych ustaleń policjantów mężczyzna, poruszając się po ulicach Olsztyna oraz gminy Olsztynek i Ostróda, zatrzymywał innych kierowców, aby przemocą odbierać im samochody. Ponadto mężczyzna bez powodu uszkodził zaparkowany pojazd na jednej z olsztyńskich ulic. Następnie na terenie gminy Olsztynek wtargnął do jednego z domów i tam brutalnie zaatakował kolejne osoby - relacjonują funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. - Zdając sobie sprawę z tego, że jest już prawdopodobnie szukany przez policjantów, kontynuował swoją ucieczkę i swoją szaleńczą jazdę jednym ze skradzionych pojazdów zakończył w przydrożnym rowie, uderzając w drzewo. 

Ostatecznie mężczyzna został zatrzymany przez policyjnych wywiadowców z Olsztyna i funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie na terenie gminy Ostróda. Mężczyzna był pobudzony i agresywny. 

44-latek został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań w celu ustalenia ewentualnego wpływu alkoholu lub innych substancji odurzających na jego zachowanie. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Wyjaśnieniem okoliczności zdarzeń zajęli się funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Południe.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego mężczyzna usłyszał zarzuty m.in. rozboju, uszkodzenia ciała, kierowania gróźb karalnych, uszkodzenia mienia czy krótkotrwałego użycia pojazdu. Zgodnie z Kodeksem karnym może grozić mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Wobec 44-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. 

Sprawa ma charakter rozwojowy – niewykluczone, że mężczyzna ma związek z innymi przestępstwami, co jest przedmiotem prowadzonego śledztwa. Wszelkie osoby, które mogły zostać poszkodowane w tej sprawie, proszone są o kontakt z policjantami z olsztyńskiej jednostki policji.

KWP w Olsztynie/red. kontakt@infoilawa.pl.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAgeodeta
REKLAMAikea

11Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Cxz 11 3 miesiące temuocena: 27% 

  Szczepiony ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ulat 10 3 miesiące temuocena: 67% 

  To moj brat

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Starszy Pan do InfoiŁawa 9 3 miesiące temuocena: 57% 

  Droga redakcjo mam 70 lat i chciałbym zapytać co to jest GTA? Dlaczego nie ma informacji dla osób w moim wieku? Zostaliśmy już wyrzuceni ze społeczeństwa? Są to informacje dla młodzieży?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~warto było do Marcinkowej 8 3 miesiące temuocena: 64% 

  Marcinku, najwyraźniej trochę się zmieszałeś i nie wiedząc za bardzo co napisać, zaczynasz odgrywać pociesznego filuta. Co prawda starasz się usilnie, ale dość marnie Ci to wychodzi. I po co Ci to? Oczywiście, że podpisując się jako Marcin, jesteś kobietą. To oczywista oczywistość, jak mawiał pewien, upadły 15 października, gderliwy i opasły klasyk marnego wzrostu. Tylko dlaczego nie podpisałaś się Marcinie jako Marcinowa? I tak dobrze, że nie sugerujesz, że jesteś np. istotą dwupłciową, przybyłą taksówą z Mgławicy Magellana... A ten żalący się Starszy Pan to zapewne albo jakiś robot sterowany przez zardzewiałą sztuczną inteligencję, albo też jakiś młodzieniaszek z sieczką we łbie, robiący sobie ze wszystkich tzw. jaja. Na pewno masz w tym wszystkim Marcinowo słuszną rację... A skoro już tak Ci na tym zależy, to wędkuj sobie Marcinowo ile dusza zapragnie. Życzę powodzenia. Czas spać i śnić duperele o ananasach w eterze nadziewanych sztuczną inteligencją. Dobranoc!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marcin 7 3 miesiące temuocena: 18% 

  Niezły z Ciebie ananas jak wierzysz we wszystko co przeczytasz w internecie. A co Ty na to, że nie jestem chłopcem, nawet nie mężczyzną, a jestem kobietą? "Starszy Pan" to może być jakikolwiek człowiek, choć sztucznej inteligencji coraz więcej w eterze, to też może nią być. Ja wciąż będę trzymać się tej zasady z wędką. Masz rację, coraz więcej jest "dziennikarzy" którzy chcą się wbić w klikalnośc artykułu, używając określeń pasujących do młodego odbiorcy, chociaż na portalu sami podają jaki wiek plasuje się na pierwszym miejscu w regionie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~warto było do Marcina 6 3 miesiące temuocena: 67% 

  Chłopcze, (bo chyba nim jesteś), ten Pan ma już 70 lat. Dosyć już się w swoim życiu sam nawędkował wobec innych. A jakiego języka używać? Oczywiście języka języka normalnego. On zrozumie. Język ten, jak wynika z Twoich wpisów, i Tobie nie jest obcy. Więc chociażby za to należy Ci się szacunek. Tym bardziej, że taki język niestety nie regułą u młodych ludzi. On w sumie nie pytał jak używać Facebooka czy Googla. Poruszył na forum zupełnie inny problem - wykluczenia z sieci osób starszych i tych, którzy nie zabawiają się ciągle grami. Oraz używania przez tzw. dziennikarzy "specyficznego" żargonu. I może nie rób z Niego niezdarę i zramolałego staruszka niepotrafiącego poruszać się w internecie. Być może miał do czynienia z komputerami o wiele wcześniej niż Ty to sobie wyobrażasz. Skoro napisał post na tutejszym forum i to jakim wspaniałym językiem, to wszystko z Nim w porządku. Ale i tak dziękuję za chęć udzielenia Mu jakiejś pomocy. Pozdrawiam.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marcin 5 3 miesiące temuocena: 75% 

  Proszę Pana, moja postawa to, dać wędkę, nie rybę. Ja nie wiem jak "Starszy Pan" przyswaja wiedzę, i jakiego języka wobec niego używać, potocznego czy oficjalnego, żebym został dobrze zrozumiany. Gdyby "Starszy Pan" wykorzystał moją wskazówkę i przyswoił wiedzę we własnym zakresie, to w niczym by mu to nie ujęło. Ludzie całe życie się uczą.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~warto było? 4 3 miesiące temuocena: 56% 

  Panowie z dołu. Reprezentowana przez was postawa popularnie nazywa się nadęciem i arogancją. Starszy Człowiek o coś pyta, a wy Go traktujecie w sposób obcesowy, pogardliwy i z nieuprzejmą wyniosłością. Użyliśmy do tego określonej ilości liter z waszych klawiatur. Ale prawdopodobnie tyle samo wystarczyłoby, aby Mu grzecznie wyjaśnić znaczenie skrótu GTA. Ale wy musieliście udzielić Mu swoich aroganckich porad. Czujecie pewnie ogromną satysfakcję, ze daliście starszej Osobie do wiwatu. Chyba raczej niesłusznie. Kiedy ten Pan nabywał swoich umiejętności, kiedy budował świat, z którego wy dzisiaj korzystacie, to was smarki, albo jeszcze zupełnie na tym świecie nie było, albo waliliście wtedy gęsto i często w swoje pieluchy. I prawdpodobnie o wielu rzeczach, które On potrafi robić, wy nie macie nawet bladego pojęcia...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~. 3 3 miesiące temuocena: 60% 

  Skoro obsługuje pan fb i stronę informacyjną Iławy to myślę, że używanie Google w celu wyszukania informacji czym jest gta nie będzie stanowić dla Pana problemu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marcin 2 3 miesiące temuocena: 62% 

  Starszy Panie, pisząc ten komentarz użył Pan internetu. Wynalazek ten służy nie tylko do pisania komentarzy i czytania wypocin pseudoredaktorów. Można w nim również wyszukiwać interesujące nas rzeczy, hasła, zjawiska.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 1 3 miesiące temuocena: 100% 

  Brak słów żeby określić upodlenie typa.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3672 sekundy