REKLAMApluszak
REKLAMAAkademia
wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 listopada 2023, 14:29 komentarzy 1
Dwa ostrzeżenia IMGW-PIB, alert RCB i „dynamiczna sytuacja atmosferyczna”. Sprawdź, co według synoptyków będzie się działo w pogodzie w powiecie iławskim!

Dwa ostrzeżenia IMGW-PIB, alert RCB i „dynamiczna sytuacja atmosferyczna”. Sprawdź, co według synoptyków będzie się działo w pogodzie w powiecie iławskim!

Orkan Ciaran, najpotężniejszy orkan od kilkunastu lat, sieje spustoszenie w Europie. W Polsce sytuacja pogodowa także jest niespokojna.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy wydał dla powiatu iławskiego dwa ostrzeżenia, zaznaczając, że sytuacja atmosferyczna jest dynamiczna; alerty rozsyła Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Uwaga! Dziś wieczorem i w nocy silny wiatr. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr - czytamy w wiadomości sms rozsyłanej na numery telefonów logujące się w powiecie iławskim.

Więcej szczegółów podaje w dwóch różnych ostrzeżeniach Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy. 

W alercie pierwszego stopnia ważnym od godziny 10:00 w dniu 3 listopada do godziny 10:00 w dniu 4 listopada czytamy:

Prognozowane są opady deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym lub silnym. Prognozowana suma opadów od 30 mm do 40 mm.

Natomiast silnego wiatru dotyczy ostrzeżenie drugiego stopnia, które obowiązuje od godziny 23:00 w dniu 3 listopada do godziny 8:00 w dniu 4 listopada:

Prognozuje się przejściowo wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 50 km/h, w porywach od 70 km/h do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h, z kierunków południowych i zachodnich.

- Ze względu na dynamiczną sytuację atmosferyczną, ostrzeżenie może ulec zmianie - zastrzegają synoptycy.

Śledź komunikaty i aktualną sytuację pogodową i dostosuj swoje plany do aktualnej aury!

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAgeodeta
Swojak

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~XD 1 8 miesięcy temu

    Kurka, a ja po pandemii mam RCB w spamie ;-)

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.7136 sekundy