ZDZ
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 listopada 2023, 08:53
Tragiczny bilans ostatniego wieczora i nocy w regionie - życie w pożarach straciły trzy osoby!

Tragiczny bilans ostatniego wieczora i nocy w regionie - życie w pożarach straciły trzy osoby! (Zdjęcia: st. kpt. Kamil Kulas.)

Tragiczne w skutkach pożary wybuchły pod Olsztynkiem, w Elblągu i Lidzbarku Warmińskim. Życie straciły trzy osoby - podsumowuje czarną noc w regionie Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie.

Do pierwszego pożaru doszło kilkanaście minut przed godziną 18:00 w miejscowości Zezuty (powiat olsztyński). Palił się budynek jednorodzinny. Do akcji gaśniczej wyjechały samochody ratowniczo-gaśnicze z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie oraz z okolicznych jednostek ochotniczych straży pożarnych. 

- Gdy strażacy przybyli na miejsce zdarzenia, pożar był już rozwinięty. Ogień obejmował cały dach oraz wnętrze budynku - relacjonuje st. kpt. Grzegorz Różański, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. - Świadkowie zdarzenia poinformowali, że przed przybyciem straży pożarnej z budynku ewakuowali mężczyznę. Poszkodowany nie dawał oznak życia. Przybyły na miejsce akcji zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon 60-letniego mężczyzny. 

Pożar ugaszono, podając wodę z czterech wężowych linii gaśniczych.

Kolejny pożar miał miejsce kwadrans po godzinie dziewiętnastej przy ul. Kolejowej w Elblągu. Paliła się altana na terenie ogródków działkowych. 

- Podczas akcji gaśniczej strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Elblągu odnaleźli we wnętrzu budynku zwęglone ciało mężczyzny. Pożar ugaszono przy pomocy dwóch wężowych linii gaśniczych - podaje st. kpt. Grzegorz Różański.

Do trzeciego, także tragicznego w skutkach pożaru doszło nad ranem w Lidzbarku Warmińskim. O godzinie 5:28 strażacy z lidzbarskiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej zostali zadysponowani na ul. Kasprowicza, gdzie zgodnie ze zgłoszeniem paliło się jedno z mieszkań. Podczas akcji gaśniczej w mieszkaniu strażacy odnaleźli ciało mężczyzny.        


Pamiętaj o bezpieczeństwie przeciwpożarowym w swoim domu! Od tego może zależeć życie Twoje i Twoich najbliższych!


Na podstawie informacji st. kpt. Grzegorza Różańskiego/red. kontakt@infoilawa.pl. 
Zdjęcia: st. kpt. Kamil Kulas. 

REKLAMAgeodeta
REKLAMAPellet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.5048 sekundy