REKLAMAAldortax
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 listopada 2023, 13:24 komentarzy 12

"Wyszło szydło z worka"! Wracamy ze szczegółami wczorajszej kolizji lawety pod Iławą. (Fot. Info Iława.)

Znamy szczegóły wczorajszej interwencji iławskich służb ratunkowych na ulicy Jowisza w Nowej Wsi pod Iławą, gdzie kierujący lawetą 34-latek uderzył w ogrodzenia przydrożnych posesji, po czym próbował uciec z miejsca zdarzenia.

W środę (8.11.2023 r.) kilka minut po godzinie 21:00 oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o kierującym mercedesem, który uderzył w ogrodzenie i próbuje uciec z miejsca zdarzenia.  

- Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, gdzie zastali świadków zdarzenia oraz ujętego przez nich 34-latka - relacjonuje zajście st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie. - W trakcie dalszych czynności okazało się, że kierujący mercedesem nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego zjechał na pobocze i uderzył w płot - dodaje.

Mężczyzna, obawiając się konsekwencji swojego czynu, próbował uciec z miejsca zdarzenia, jednak został ujęty przez świadków. A policjanci ustalili, że nie tylko prędkość była przyczyną takiego zachowania 34-latka - zaszło podejrzenie, ze mógł kierować pojazdem pod wpływem narkotyków. Funkcjonariusze znaleźli środki odurzające (marihuanę) także w pojeździe 34-latka.

Od mężczyzny została pobrana krew do dokładnego badania toksykologicznego. Po zakończonych na miejscu czynnościach 34-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Info Iława.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAgeodeta
REKLAMAikea
Artykuł załadowany: 0.4513 sekundy