REKLAMApluszak
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 listopada 2023, 09:25
Wielki biało-czerwony tort dla uczczenia 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Gminie Lubawa.

Wielki biało-czerwony tort dla uczczenia 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Gminie Lubawa.

Od odprawionej w czwartek, 9 listopada mszy świętej w kościele parafialnym p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Prątnicy rozpoczęły się w gminie wiejskiej Lubawa lokalne obchody Narodowego Święta Niepodległości. 

Po mszy świętej wszyscy przemaszerowali w asyście policji i strażaków na plac przed szkołą, gdzie odbył się uroczysty apel przed obeliskiem ufundowanym na 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Apel poprowadzili policjanci. Wciągnięto flagę na maszt  i odśpiewano hymn państwowy. Na zakończenie policjanci na rozkaz oddali salwę honorową z broni

Dalsze uroczystości odbyły się w szkole. Podczas wieczornicy uczniowie szkoły, występując przed licznie zgromadzoną publicznością, oddali hołd wszystkim poległym walczącym o niepodległość naszego kraju. 

Doskonałym uzupełnieniem słowa mówionego były piosenki zaprezentowane przez solistów oraz szkolną scholę.

Po piosence finałowej głos zabrali dyrektor szkoły Dariusz Liberacki oraz wójt gminy Lubawa Tomasz Ewertowski. Część oficjalną zakończyło pojawienie się ogromnego tortu, który wniosły panie z Koła Gospodyń Wiejskich Prątniczanki. Oprócz wyjątkowego tortu wszyscy mieli także okazję skosztować słodkich wypieków Kół Gospodyń Wiejskich z Omula, Łążyna, Szczepankowa i Prątnicy. Za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości, wykonaną pracę i obecność w sposób szczególny podziękował gospodyniom wójt Tomasz Ewertowski.

Publikacja Urzędu Gminy Lubawa.

Narodowe Święto Niepodległości uczcili w Gminie Lubawa.

Ilość zdjęć 28

REKLAMAgeodeta
REKLAMAKOMA
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4058 sekundy