REKLAMANieruchomości
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 listopada 2023, 20:14 komentarzy 4

"Reanimacja zakończona sukcesem!" Dwukrotne użycie defibrylatora przywróciło funkcje życiowe mężczyźnie, który zasłabł podczas zakupów w kisielickim markecie. (Fot. OSP w Kisielicach.)

Zimna krew, chęć niesienia pomocy i umiejętności w tym zakresie pomogły dziś uratować życie mężczyzny, który zasłabł podczas zakupów w markecie w Kisielicach.

Wśród bohaterów są pani doktor i pielęgniarka z pobliskiej przychodni, a także druhowie z miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

Strażaków ochotników wezwano do marketu na ulicy Sienkiewicza w Kisielicach dzisiaj kwadrans po godzinie 11.

- Otrzymaliśmy wezwanie do nieprzytomnego mężczyzny w sklepie - relacjonują druhowie z kisielickiej OSP. - Na miejscu strażacy zastali ratujące człowieka panią doktor i panią pielęgniarkę z pobliskiej przychodni, niezwłocznie przystąpili do resuscytacji i po dwukrotnym użyciu defibrylatora AED udało się przywrócić pacjentowi funkcje życiowe. Reanimacja zakończyła się sukcesem! 

Poszkodowany został odwieziony przez karetkę pogotowia ratunkowego do szpitala w Iławie.


Gratulujemy wszystkim, którzy tak skutecznie pośpieszyli z pomocą!


Na podstawie informacji OSP w Kisielicach/red. kontakt@infoilawa.pl.
Fot. OSP w Kisielicach.

REKLAMANAJLAK
REKLAMABetiko

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~abc 4 22 dni temuocena: 100% 

  Tylko żeby jeszcze działa normalnie ta przychodnia z tą rejestracją telefoniczną bo... stanie od 6 rano pod drzwiami zeby łaskawie sie zrestrowac o 7 to przegiecie, zwłaszcza zimą czy innej dziwnej pogodzie... W Kwidzynie w Medipunkcie to jest nie do pomyślenia taki standard.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~brutus 3 22 dni temuocena: 100% 

  Kto tego PANA ratował pierwszy czy ostatni to teraz nieważne . Żyje i to najważniejsze.Chciałbym mieć takiego ANIOŁA STRÓŻA .Tylko błagam,nie pokazujcie mu nanowszych danych inflacyjnych

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zyczylia 2 22 dni temuocena: 100% 

  Życie pacjentowi to uratowała pani Kasia pielęgniarka a Pani doktor to przyszła dopiero jak przyjechało pogotowie a reanimowała go pani Iwonka kierownicza sklepu a później czynności dokończyli chłopaki z OSP

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~brutus 1 22 dni temuocena: 60% 

  Brawo dla Pani doktor i Pani pielęgniarce. Mam nadzieję że ten człowiek nie zasłabł pod wrażeniem cen.Druhowie - również szacunek.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4128 sekundy