REKLAMAZDZ
REKLAMABetiko
wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 listopada 2023, 08:57
Niepodległościowy koncert w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie - w obiektywie.

Niepodległościowy koncert w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie - w obiektywie.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie w sobotnie popołudnie, 11 listopada zorganizował dwuczęściowy koncert, na który złożyły się różne formy muzyczne. 

Gości przywitali dyrektor GOK Grażyna Piękos i wójt Krzysztof Harmaciński, który w ciepłych słowach podkreślił, jak ważna jest Ojczyzna i jej niepodległość w życiu każdego Polaka i jednocześnie złożył życzenia publiczności. 

Na koncert przybyli przedstawiciele władz samorządowych: Przewodnicząca Sejmiku Warmińsko-Mazurskiego Bernadeta Hordejuk, Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski, wicestarosta Marek Polański z małżonką, Przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski, Zastępca Burmistrza Miasta Iławy Krzysztof Portjanko, Zastępca Wójta Gminy Iława Andrzej Brach, Sekretarz Gminy Iława Krzysztof Bądkowski, radne Gminy Iława - Emilia Skolmowska i Izabella Kurek, dyrektorzy szkół gminnych i inni znamienici goście z gminy i powiatu, a także z powiatów ościennych.

Na gokowskiej scenie, oprócz zawodowych artystów, wystąpili także laureaci XII Rejonowego Festiwalu Pieśni i Piosenki Polskiej pn. „Dźwięki, które łączą pokolenia” oraz dziecięcy zespół ludowy „Dzieci Ziemi Iławskiej”, działający w GOK Laseczno. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania czterech zwrotek "Mazurka Dąbrowskiego" i zaprezentowania elementów poloneza warmińskiego i pieśni patriotycznych („Polskie kwiaty”, „Taki kraj”) przez dziecięcy zespół ludowy. Następnie etiudę f-moll Fryderyka Chopina zagrał uczeń warszawskiej szkoły muzycznej Filip Plec, dawny członek zespołu „Dzieci Ziemi Iławskiej”, absolwent Szkoły Podstawowej w Ząbrowie i Państwowej Szkoły Muzycznej w Iławie. Piosenki patriotyczne i żołnierskie wykonali laureaci poszczególnych kategorii: Hanna Jarzębska (Pacółtowo), Zuzanna Pełka (SP nr 1 w Iławie) i Liliana Kożuchowska (SP Ząbrowo). Wymienionym laureatom dyplomy i nagrody wręczyli Krzysztof Harmaciński i Grażyna Piękos.

W dalszej części koncertu trzy utwory F. Chopina (polonez A-dur, Nocturn fis-moll i walc e-moll) zaprezentowała Monika Kopaczewska -Ratajczyk, absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i nauczyciel PSM II stopnia w Grudziądzu. Na uwagę zasługuje fakt, że obydwoje pianiści pochodzą z gminy Iława. Ta część koncertu miała bardzo podniosły charakter. 

Następnie za sprawą niezwykłego lubelskiego zespołu, którego liderem jest Łukasz Jemioła, publiczność mogła przenieść się w atmosferę lat międzywojennych. W wykonaniu gwiazdy wieczoru usłyszeliśmy znane piosenki z tamtych lat, za sprawą których publiczność wspaniale się bawiła i razem z artystami wykonywała fragmenty znanych przebojów. Po koncercie zespołu Łukasza Jemioły wręczono nagrody i wyróżnienia pozostałym laureatom, zarówno festiwalu piosenki polskiej, jak i konkursu plastycznego „Piękna i Niepodległa”. Koncertowi towarzyszyła wystawa prac uczestników konkursu plastycznego. 

Podczas koncertu przedstawiona została prezentacja multimedialna przedstawiająca „Mieszkańców gminy Iława na starej fotografii”, związana z projektem "Ojczyzna, moja miłość i duma", dofinansowanym ze środków Biura "Niepodległa" w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa". Imprezę prowadziła Grażyna Piękos.

Dyrektor GOK wraz z pracownikami dziękuje wszystkim artystom i publiczności za wspólne celebrowanie Narodowego Święta Niepodległości.

Tekst: GOK Laseczno/red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: TomColor/GOK Laseczno.

Niepodległościowy koncert w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie - w obiektywie.

Ilość zdjęć 64

REKLAMAgeodeta
REKLAMAipb

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.5379 sekundy